Home > Kalendarz > Filip Springer w Książnicy
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Filip Springer w Książnicy

opublikowano: 14 września 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie autorskie z Filipem Springerem oraz promocję jego najnowszej książki pt. „13 pięter”.

Filip Springer rocznik ’82. Reporter i fotograf w jednym, pisze do największych polskich tygodników i dzienników, stale współpracuje z Tygodnikiem „Polityka”. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury. W 2013 został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki. Obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Jego debiut Miedzianka. Historia znikania – historia dolnośląskiego miasteczka, które niemal zniknęło z mapy – dotarł do finałów literackich nagród: im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011, Nike 2012 w kategorii Reportaże oraz Literackiej Nagrody Gdynia 2012.  Kolejne książki Springera: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL (2012), Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach  (2013), Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni (2013), 13 pięter (2015), traktują o szeroko pojmowanej architekturze i estetyce polskiego krajobrazu.

 

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

28 września 2015 r.
godz. 17.00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej (III p.), ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Kalendarz, Wydarzenia <<   >>