Home > Kalendarz > Noc Muzeów – Noc Kultury 2015
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Noc Muzeów – Noc Kultury 2015

opublikowano: 27 kwietnia 2015, przez: FN

W ramach „Nocy Muzeów – Nocy Kultury 2015” Książnica Karkonoska zaprasza na…

prezentację książek detektywistycznych (w godz. 17.00-20.00):

  • kryminałów dla dorosłych (I piętro),
  • kryminałów dolnośląskich (II piętro),
  • kryminałów dla dzieci i młodzieży (III piętro);

… Noc w Winylowni (II piętro), w której znajdziecie Państwo do posłuchania stare winyle (w godz. 17.00-20.00);

… oraz spotkanie z Bronisławem Cieślakiem (o godz. 18.00) – serialowym oficerem MO Sławomirem Borewiczem, i Piotrem K. Piotrowskim – autorem książki „07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu”. Spotkanie prowadzi Dariusz Rekosz.

O KSIĄŻCE:

„07 zgłasza się” to możliwie pełna wersja historii produkcji, która do dziś jest chętnie oglądana przez miliony Polaków i cały czas zdobywa nowych widzów. Kilkadziesiąt osób z zakamarków pamięci wydobywa zabawne, dramatyczne lub zwyczajnie ciekawe szczegóły na temat swojej pracy w serialu, którego popularność trwa już czwarte dziesięciolecie. Większość z nich na początku rozmowy mówiła: „To było tak dawno… Nie pamiętam”. Dlatego między innymi to był ostatni moment na napisanie takiej książki, w której znalazło się również miejsce na historię Milicji Obywatelskiej i odnotowanie istotnych epizodów z dziejów naszego kraju. Smaczkiem jest „Londyńska misja Borewicza” – opowiadanie, które jest próbą rekonstrukcji wydarzeń z udziałem tytułowego bohatera, poprzedzających pojawienie się porucznika Sławomira Borewicza w pierwszym odcinku serialu.

O AUTORZE:

Piotr K. Piotrowski – autor książki „Kultowe seriale”. Dziennikarz, od wielu lat związany z agencją dziennikarską W-Impact, specjalizującą się w medialnej obsłudze polskich seriali. Nie ma żadnych zainteresowań, bo za takowe nie uważa kompulsywnego czytania książek i wielogodzinnego śledzenia meczów tenisowych. Lubi też stać na moście i patrzeć na rzekę. A w takich momentach już zupełnie nic go nie interesuje.

Zapraszamy!

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

16 maja 2015 r.
Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Kalendarz, Wydarzenia <<   >>