Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > Wystawa plastyczna Klementyny Epy „W…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Wystawa plastyczna Klementyny Epy „W mgnieniu oka”

opublikowano: 24 marca 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska zaprasza na wystawę prac Klementyny Epy pt. „W mgnieniu oka”. Wernisaż odbędzie się 14 kwietnia (we wtorek) o godz. 17 w Galerii Małych Form (III p.) w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.

O Autorce
Urodzona w 1997 roku w Jeleniej Górze, uczennica klasy humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Uczestniczy w zajęciach w pracowniach plastycznych JCK oraz MDK w Jeleniej Górze.

Interesuję się sztukami plastycznymi w każdej z możliwych form, staram się poznawać jak najwięcej technik i sposobów na wyrażanie swoich emocji za pomocą rysunku, grafiki oraz malarstwa. Działania plastyczne dostarczają mi niemało przyjemności, a jednocześnie dają możliwość wyrażania siebie. Przy tworzeniu prac inspiruję się literaturą, muzyką klasyczną oraz dziełami sztuki zarówno dawnej (przede wszystkim malarstwem holenderskim z XVII wieku), jak i współczesnej. – Klementyna Epa

Klementyna Epa jako bardzo młoda osoba nieustannie próbuje wyłuskać z codzienności coś niezwykłego, cechuje ją wrażliwość, zadziwienie światem i nienasycenie. Jest osobą ambitną i pracowitą, rozwija zarówno umiejętności warsztatowe jak i wiedzę o sztuce. Interesuje się malarstwem, literaturą, teatrem – niecodzienna to codzienność współczesnego człowieka. Z dużym powodzeniem tworzy oryginalne rysunki, zmaga się z materią, buduje swoją twórczość na zderzeniu tego co wewnętrzne, intymne oraz zewnętrzne. – Katarzyna Klafta (instruktor zajęć plastycznych w JCK)

 

logo GMF  do wysł.

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

14 kwietnia do 7 maja 2015 r.
godz. 17:00 (wernisaż)
Książnica Karkonoska - "Galeria Małych Form", ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Kalendarz, Wydarzenia <<   >>