Home > Kalendarz > Jakub Ćwiek w Książnicy Karkonoskiej
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Jakub Ćwiek w Książnicy Karkonoskiej

opublikowano: 19 marca 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, pisarzem i publicystą, miłośnikiem popkultury oraz muzyki rockowej, autorem m.in. serii „Kłamca”, „Chłopcy” i „Dreszcz”.

Zapraszamy 14 kwietnia 2015 r. (we wtorek) o godz. 18:00 do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej (III piętro), przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.

O Autorze:

Jakub Ćwiek – publikując od dekady, miksuje różne podgatunki fantastyki z mediami innymi niż literatura. Tak powstał filmowo-serialowy „Kłamca”, ukazujący kult gwiazd jako nową mitologię, rockowy „Dreszcz” będący komiksem zaserwowanym w postaci prozy, tworzący wizerunek polskiego superbohatera czy „Chłopcy”, którzy nawet z najwygodniejszego fotela zabierają czytelnika na pustą drogę ciągnącą się aż po horyzont. Łącznie szesnaście tytułów. A gdy książki trafiają już do wydawnictwa, Kuba preleguje, podróżuje po świecie, grywa na gitarze, pisze teksty piosenek, scenariusze i felietony. Jego bohaterowie doczekali się komiksów, LARP-ów, filmów krótkometrażowych, adaptacji teatralnych, słuchowisk, gry karcianej i serii koszulek. Rock&Read Festival pokazało nowy sposób zabawy literaturą i rockiem, a gdzieś pomiędzy tym wszystkim Ćwiek znalazł jeszcze czas, by uścisnąć ręce Bruce’a Willisa, Jossa Whedona i Stephena Kinga oraz by założyć Browncoats of Poland. Za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach” otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Autora: http://jakubcwiek.pl

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo   Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

14 kwietnia 2015 r.
godz. 18:00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej (III p.), ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Kalendarz, Wydarzenia <<   >>