Home > Polecamy > Bożena Mazur-Nowak</br>Domek nad…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Bożena Mazur-Nowak
Domek nad strumykiem

opublikowano: 16 października 2017, przez: jl

Jelenia Góra i okolice w połowie lat sześćdziesiątych.
Komarno – niezwykłe wspomnienia z najważniejszych wakacji w życiu.

„Domek nad strumykiem” Bożeny Mazur-Nowak to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi w Górach Kaczawskich – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

Wieś Kaczawska przedstawiona została z perspektywy dziecka, które wychowywało się w mieście. Dziewczynka pokazuje wiejski świat, w którym człowiek żyje w zgodzie z naturą, każdego dnia opiekuje się domowymi zwierzętami, zbiera plony, przygotowuje konfitury i przetwory na zimę, dba o środowisko, pracuje od wschodu do zachodu słońca.

Polecam tę książkę dzieciom, jak i ich rodzicom, dla których historia ta może stanowić rozrzewniający i pasjonujący powrót do lat dziecięcych. Pozwoli wrócić do nieskażonych krajobrazów Gór Kaczawskich, wybrać się PKS-em do wsi Maciejowa, a później furmanką do Komarna, kupić śmietanę i ser na targu w Jeleniej Górze i odwiedzić tutejszy Dom Handlowy. (KW)


26 października o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie z autorką Bożeną Heleną Mazur-Nowak w Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27, 3. piętro.
Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych. Na spotkaniu autorka będzie podpisywała książkę, którą będzie można kupić w promocyjnej cenie 20 zł.

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>