Home > Wydarzenia > „INRI” Kamila Ziółkowskiego
Nasz profil na instagramie
1 tys.

„INRI” Kamila Ziółkowskiego

opublikowano: 28 lipca 2015, przez: FN

Miło nam poinformować, że Książnica Karkonoska otrzymała w prezencie kilka egzemplarzy książki pt. „INRI” wprost od Autora – Kamila Ziółkowskiego, pochodzącego z Jeleniej Góry młodego pisarza, który w swojej twórczości zajmuje się głównie filozofią, egzystencjalizmem i chrześcijaństwem. To już druga jego książka po „Aspektach chrześcijańskich w sadze Harry Potter”, którą można przeczytać w jeleniogórskiej Bibliotece.

INRI Kamila Ziółkowskiego dla Książnicy

Najnowsza książka Kamila Ziółkowskiego, wraz ze specjalną dedykacją dla Czytelników Książnicy, lada dzień również będzie gotowa do wypożyczenia. Już dziś dostępne są jej fragmenty w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej.

Powieść INRI w niezwykle interesujący sposób łączy historię pełną tajemnic, ocierających się o świat mroków i cieni padających na życie głównych bohaterów, z opowieścią o nie zawsze łatwym życiu dorastających nastolatków próbujących odnaleźć się w otaczającym ich świecie. W książce znajdziemy zatem wątki opisujące dramaty rodzinne, pierwszą pełną zaangażowania miłość, ale także opisy sekretnych działań tajnych organizacji oraz łańcuch zdarzeń sensacyjnych i kryminalnych spotykających głównych bohaterów. Atutem INRI jest nie tylko wciągająca fabuła, ale także próba ukazania natury człowieka w obliczu spotykających go sytuacji – tych zwyczajnych lub dramatycznych, na które nie można przygotować się zawczasu. Lektura INRI jest doskonała nie tylko dla czytelników w wieku głównych bohaterów, ale także starszych, którzy chcą z ich punktu widzenia obserwować uciekającą rzeczywistość. (źródło opisu: lubimyczytac.pl)

Kamil Ziółkowski – młody pisarz pochodzący z Jeleniej Góry. Zadebiutował w 2013 roku swoimi „Aspektami chrześcijańskimi w sadze Harry Potter”. Interesuje się teologią, filozofią, filologią oraz prawem i socjologią. Po przychylnych głosach krytyków i recenzentów zapowiedział kolejne odsłony swoich dzieł; nie zdradza jeszcze jednak ich tematyki. W twórczości posługuje się autorytetem Pisma Świętego oraz niejednokrotnie mało znanymi księgami apokryficznymi. Zapytany na premierowej promocji Aspektów… przez recenzenta Wojciecha Wojciechowskiego, co czyta na co dzień, odpowiedział: Uważam, że każda książka jest obowiązkowa. A ile z tego obowiązku w swym życiu wypełnimy… to już zależy wyłącznie od nas samych. I te słowa, według wielu czytelników Ziółkowskiego, najlepiej go opisują.

Obecnie Kamil Ziółkowski jest studentem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie

(źródło opisu: lubimyczytac.pl)

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>