Home > Bez kategorii > Spotkanie z Leszkiem Żukiem
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Spotkanie z Leszkiem Żukiem

opublikowano: 27 kwietnia 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska zaprasza na…

wykład Leszka Żuka – „Czy zdarzył się potop i co oznaczał dla gatunku ludzkiego?”. Na przekór tytułowi nie będzie to analiza biblijnego potopu, a przynajmniej nie tylko. Autor chce przedstawić ciąg wydarzeń sprzed ok. 15-10 tysięcy lat, które zdecydowały o naszym losie,

… oraz promocję książki Leszka Żuka pt. „Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy”. Rzecz jest o pochodzeniu, naturze, kondycji i dziejach człowieka. Jest to zbiór esejów tworzących cykl, chociaż każdy z nich jest zarazem odrębną całością. W oparciu o współczesny stan wiedzy a także literaturę, tradycje, motywy mityczne i religijne oraz nośne idee nurtujące społeczeństwa autor próbuje przedstawić człowieka w wymiarze kosmicznym, materialnym, biologicznym, kulturowym itd. Książka została wydana przez Novae Res z Gdyni. Jest to obszerne wydawnictwo, ponad 580 stron, ilustrowane grafikami autora.

Leszek Żuk – biolog, teolog, filozof, pisarz i ilustrator. W Jeleniej Górze znany jako autor książki „Z dziejów miasta Jelenia Góra Mons Cervi Hirschberg”. Twórca grafik ilustrujących książkę.

12 maja 2015 r.
godz. 18.00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Bez kategorii <<   >>