Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Podróże w czasie i przestrzeni przez Dolny Śląsk

Podróże w czasie i przestrzeni przez Dolny Śląsk

opublikowano: 13 listopada 2023, przez: jl

Książnica Karkonoska zaprasza na wystawę

Podróże w czasie i przestrzeni przez Dolny Śląsk

wystawa obrazów do czytania Olgi Orlińskiej-Szczyżowskiej

wernisaż wystawy: 17 listopada 2023 r., godz. 17:00

Galeria Małych Form
Książnica Karkonoska, II piętro, ul. Bankowa 27

wystawę można podziwiać i czytać do końca br.

Prezentowana wystawa powstała w ramach projektu stypendialnego „Podróże w czasie i przestrzeni przez Dolny Śląsk”. Zamysł projektu łączy turystykę i sztukę, a spoiwem tego połączenia są słowa, dzięki którym przenosimy się w czasie.

W ramach projektu zostały zrealizowane dwa działania:

• jako pierwszy odbył się wieczorny spacer, który został przeprowadzony w przestrzeni XIX wiecznego parku na terenie Ornamental Farm Bukowiec. Podczas tej wędrówki w klimatycznym świetle lamp naftowych, uczestnicy spacerowali z przewodniczką Olgą Orlińską-Szczyżowską, ubraną w strój nawiązujący do XIX wieku. Dzięki grze światła i cieni, drzewa i krzewy wraz z parkową architekturą stały się  scenografią dla przytaczanych przez prowadzącą słów podróżników, którzy w różnych epokach odwiedzali Dolny Śląsk;
  • jako druga część projektu powstała kolekcja obrazów, które w swojej kompozycji zawierają opisy Dolnego Śląska widzianego okiem podróżników i pisarzy. Dzięki połączeniu różnych technik malarskich farb wodnych i pasteli powstały obrazy wciągające widza w świat barw i przestrzeni prowadzonej przez słowa i wykreowanej przez wyobraźnię stypendystki.

Projekt interdyscyplinarny „Podróże w czasie i przestrzeni przez Dolny Śląsk”
został zrealizowany dzięki Stypendium Województwa Dolnośląskiego
dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury w roku 2023.

17 listopada do 31 grudnia 2023 r.
Książnica Karkonoska, II piętro, ul. Bankowa 27
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>