Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Nasze Dzieci 44 lata temu
Facebook
Instagram
Tiktok

Nasze Dzieci 44 lata temu

opublikowano: 14 września 2023, przez: jl

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne i Książnica Karkonoska zapraszają do wspomnień z 20 maja 1979 r. Wówczas to kilku fotografów, m. in: Jerzy Duran, Jerzy Bergander, Jerzy Zając, Krzysztof Leszczeński, Tadeusz Biłozor, Jan Foremny, Jan Kotlarski i Wacław Narkiewicz zorganizowali mini plener fotograficzny pod nazwą „Nasze Dzieci”. Był to również prezent z okazji Dnia Dziecka.

Po latach JTF pragnie dopisać dalszy ciąg tamtej historii. Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich, którzy rozpoznają się na fotografiach (a może rozpoznają kogoś z rodziny bądź znajomych czy przyjaciół) aby skontaktować się z klubem mailowo: jtf@jtf.com.pl lub tel. 798 892 684. Każdy, kto zgodzi się na pozowanie do nowego zdjęcia, otrzyma jego cyfrową wersję wraz z wklejoną odbitką z 1979 r.

W przyszłym roku, z okazji 45-lecia tamtego pleneru, chcemy zorganizować wystawę, na której będziemy prezentować właśnie takie zdjęcia. Sześć ujęć tego pomysłu zamieszczamy na jednej z plansz, za co serdecznie dziękujemy osobom, które wyraziły zgodę.

Wystawę można będzie zobaczyć do końca października 2023 r. na III piętrze budynku głównego, w bliskiej odległości Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej, co być może spawie, że wielu młodych ludzi odnajdzie na zdjęciach np.: swoich rodziców.

Wernisaż wystawy: 18 września 2023, godz. 17:00
Książnica Karkonoska (III piętro), ul. Bankowa 27, Jelenia Góra

Zapraszamy do oglądania

Andrzej Woźniak – prezes JTF
Marcin Zawiła – p.o. dyrektora Książnicy Karkonoskiej

 

18 września do 31 października 2023 r.
Książnica Karkonoska, III piętro, ul. Bankowa 27
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>