Home > Polecamy > Polecamy w Dziale Regionalnym > Z obou břehů / Z obu brzegów
Facebook
Instagram
Tiktok

Z obou břehů / Z obu brzegów

opublikowano: 19 maja 2023, przez: annag

Powieściopisarze, poeci, artyści i fotograficy z Czech i Polski połączyli siły w wyjątkowym projekcie, którego efektem jest wydana wiosną tego roku antologia literacko-artystyczna. W niniejszej publikacji zaprezentowano teksty i prace plastyczne pochodzące z obu stron granicy przetłumaczone na oba języki.

Czeska połowa książki przybliża polskim czytelnikom starszych, uznanych i już znanych autorów. Z kolei czeskim czytelnikom pokazani są artyści związani z regionem lub z transgranicznym nakładaniem się.

W książce znajdziemy publikacje 26 literatów oraz 18 prac artystów plastyków i fotografików. Wśród twórców czeskich pojawiły się takie nazwiska jak Miloslav Nevrlý, Jiří Žáček, Pavel Novotný, Zuzana Lazarová, Pavel Šůstek, Michal Marek, Jiří Jiroutek, Martin Veselka; zaś wśród polskich: Ryszard Grzywacz, Michał Krawczyk, Leszek Różański, Jarosław Szczyżowski, Jędrzej Soliński, Ilona Witkowska, Filip Zawada, Ewa Andrzejewska, Beata Chłopeniuk, Janina Hobgarska, Wojciech Zawadzki, Jacek Jaśko, Tomasz Mielech.

Publikacja ukazała się dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Euroregionu Nisa/Nysa/Neisse we współpracy z libereckim Wydawnictwem Bor oraz z Libereckim Kręgiem Autorskim LAK.

 

19 maja 2023 r.
wszystko z kategorii: Polecamy, Polecamy w Dziale Regionalnym <<   >>