Home > Wydarzenia > Demon w Książnicy
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Demon w Książnicy

opublikowano: 12 marca 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska otrzymała w prezencie egzemplarz książki pt. „Demon Luster” wprost od Autorki, Pani Martyny Raduchowskiej. Książka jest już dostępna w Wypożyczalni Biblioteki przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze. Zapraszamy i zachęcamy do lektury.

"Demon Luster" z dedykacją dla Książnicy

„Demon Luster” dla Książnicy Karkonoskiej

Opis książki:

„Jak pech to pech, w takich stanach nawet niebyt wyciąga ramiona.
Ida jest szamanką od umarlaków, a więc kimś pomiędzy medium a banshee. Nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale z chwilą, w której doznaje wizji, staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty.

W ciągu ostatniego roku nad wyraz często przekonywała się, jak kłopotliwe jest posiadanie szóstego zmysłu.
Teraz pora zmierzyć się z Kusicielem, znanym jako Demon Luster.

Cała ta historia przepojona jest lekko ironicznym humorem, dialogi są żywe, narracja wartka i prowadzona barwnym językiem. Lekka i przyjemna, wciąga jak odkurzacz.
Ewa Białołęcka

(źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl)

Martyna Raduchowska

Autor zdjęcia: Tymoteusz Bernat

O Autorce:

Martyna Raduchowska (rocznik ’87) – wrocławianka z urodzenia i sentymentu, obecnie zaś jeleniogórzanka z wyboru i zamieszkania. W tak zwanym międzyczasie nie zabrakło jej też na emigracji, gdzie spędziła piątą część swojego życia. Cierpi na chorobliwy nadmiar pomysłów oraz chroniczny brak wolnego czasu. Pierwsze ubóstwia, drugie pilnie odda w dobre ręce. W duszy gra jej wszystko, co ma dobrą fabułę oraz pełnokrwistych bohaterów i póki dana historia spełnia te warunki, nie ma znaczenia ani jej tematyka, ani gatunek, ani czy jest opowiadana na papierze, ekranie czy deskach teatru. Pod tym względem nie pogardzi też grą komputerową, choć raczej w charakterze widza niż czynnego gracza.

Absolwentka psychologii i kryminologii (Uniwersytet Aberystwyth w Walii) oraz neurobiologii poznawczej (Uniwersytet w Yorku, Północna Anglia). Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że bez większego trudu dogada się zarówno z psycholem jak i kryminalistą, a jeśli trzeba, może im nawet pogmerać w neuronach.

Autorka książek o medium Idzie Brzezińskiej („Szamanka od umarlaków” i „Demon Luster”) oraz powieści cyberpunkowej, której pierwszy tom ukaże się jeszcze w tym roku.

Pisać zaczęła gdzieś w okolicach dwunastego roku życia, przestać natomiast – ku udręce niektórych – nie zamierza nigdy.

(źródło opisu: biogram Autorki)

Zapraszamy również na profil Facebook Autorki oraz na autorską zakładkę na stronie wydawnictwa Fabryka Słów.

wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>