Home > Wydarzenia > DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia > Promocja książki „Podróż z Turyngii w śląskie Góry Olbrzymie…”
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Promocja książki „Podróż z Turyngii w śląskie Góry Olbrzymie…”

opublikowano: 14 września 2021, przez: Pro Mo
Książnica Karkonoska i Wydawnictwo Wielka Izera serdecznie zapraszają na promocję książki D.F. Schulzego „Podróż z Turyngii w śląskie Góry Olbrzymie: przez Saksonię, Szwajcarię Saską i Górne Łużyce, z przystankami na Oybinie i w Unięcicach” (1802) oraz spotkanie z jej tłumaczem, Marcinem Wawrzyńczakiem.
Wydane w 1804 w Lipsku dzieło Książka zawiera opis pieszej wędrówki autora odbytej we wrześniu 1802 roku. Jej trasa wiodła przez Herrnhut, Żytawę, Oybin, Frýdlant, Lázně Libverda, Unięcice, Świeradów Zdrój, Szklarską Porębę, Cieplice, Jelenią Górę, Kowary, Gryf i Lubań do Zgorzelca. Znajdziemy tu m.in. szczegółowe sprawozdania z wizyt w osadzie Braci Morawskich w Herrnhut oraz w pałacu znanego naukowca A. Traugotta von Gersdorfa w Unięcicach, relacje z Oybina, Smreka, Chojnika i Śnieżki, a także jedyny znany opis noclegu w legendarnej Michelsbaude przy Starej Drodze Celnej w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich. Lekturę pogłębiają dygresje historyczne, a mnogość szczegółów dotyczących życia codziennego i otoczenia pozwala czytelnikowi przenieść się w czasie i obserwować świat oczami wędrowca sprzed ponad dwustu lat.
Przełożył Marcin Wawrzyńczak
Konsultacja językowa: Tomasz Płóciennik, Jowita Selewska, dr Łukasz Tekiela, Jürgen Wegerich
Korekta: Tomasz Płóciennik, Grzegorz Tomicki, Ewa Wawrzyńczak
Ilustracje: Adrian Zingg
Skład: PontonStudio
oprawa twarda szyta
format 130 x 215 mm
192 str.
papier Munken Premium Cream 90 g/m
12 całostronicowych ilustracji + 2 na wyklejkach
wstążka-zakładka
spis nazw miejscowych
ISBN 978-83-959324-2-7
Wydawnictwo Wielka Izera 2021
https://wielkaizera.com.pl/product/podroz-z-turyngii-w-slaskie-gory-olbrzymie/?fbclid=IwAR2Mix4bUugq6m9-jvl07SSWD1BKhY6AXDkgmQrqrVRJsc3V8Io3wSEgqr8

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo   Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

22 września do 22 września 2021 r.
godz. 18:00
ul. Bankowa 27, sala konferencyjna, 3 piętro
wszystko z kategorii: DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia <<   >>