Nasz profil na instagramie
1 tys.

Zaostřeno na Jizerky

opublikowano: 10 stycznia 2020, przez: Pro Mo

Dyskusyjny Klub Książki Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia zaprasza na piękną wystawę fotograficzną, która prezentuje znane i mniej uczęszczane zakątki Gór Izerskich. Jest to wystawa pokonkursowa.

Konkurs fotograficzny Zaostřeno na Jizerky organizowany jest od 2011 roku. Przez ten czas fotografowie nadesłali niemal 1900 zdjęć i zostało wydanych prawie 12 tysięcy kalendarzy. W konkursie regularnie biorą udział nie tylko czescy, ale też polscy autorzy. Ideą konkursu jest podzielenie się z szerokim gronem odbiorców urodą tego pięknego rejonu, widzianego oczyma fotografów, wzbudzenie zainteresowania przyrodą i przekonanie o konieczności ochrony gór i pogórza. Oceny zgłoszonych zdjęć dokonało profesjonalne jury, jedną fotografię wybrała publiczność poprzez głosowanie, które odbyło się na stronach internetowych Dziennika Libereckiego. Dochód ze sprzedaży kalendarzy, które zawierają najlepsze konkursowe fotografie, jest przeznaczany na wspierane przez fundację projekty. Pokonkursowy kalendarz ma zatem nie tylko cieszyć oko, ale i faktycznie wspierać przyrodę.

Do 9 edycji konkursu zgłoszonych zostało 181 zdjęć autorstwa 52 fotografów, jury wybrało najlepsze fotografie, które tworzą wędrującą wystawę, wśród nich znalazło się 13 nagrodzonych zdjęć, prezentowanych w kalendarzu. Konkurs znalazł swoje miejsce zarówno wśród fotografów, jak i wśród szerokiego grona odbiorców, wierzymy, że będzie się rozwijał z sukcesem.

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

1 lutego do 1 marca 2020 r.
Galeria Inspiracje, ul. Bankowa 27, I piętro
wszystko z kategorii: DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>