Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Promocja albumu „Ocalić od zapomnienia”

Promocja albumu „Ocalić od zapomnienia”

opublikowano: 1 sierpnia 2019, przez: jb

Książnica Karkonoska

Związek Sybiraków w Jeleniej Górze

zapraszają

18 września 2019 o godz. 17.00

na finisaż wystawy Mateusza Aleksandrowicza „Impresje karkonoskie”
(wystawa 1 sierpnia do 18 września) i promocję albumu „Ocalić od zapomnienia”

„Ocalić od zapomnienia” ponad 120 fotografii żyjących Sybiraków z Jeleniej Góry i okolic. Książkę opracowała i zredagowała Maria Aleksandrowicz. Autorem zdjęć jest Mateusz Aleksandrowicz.

Maria Aleksandrowicz – prezes Koła „Śródmieście” Związku Sybiraków w Jeleniej Górze. Kierownik Zespołu Wokalnego „Sybiraczki i Kresowianie”.

Mateusz Aleksandrowicz – urodzony w 1990 roku w Wysokiem Mazowieckiem, od 3 lat mieszkaniec Jeleniej Góry. Fotografik-pasjonat. Członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tajników fotografii uczył się w Warszawskiej Szkole Reklamy, na kierunku Fotografia artystyczna i reklamowa, gdzie miał okazje doskonalić swoje umiejętności pod kierunkiem Szymona Kobusińskiego. Najchętniej fotografuje przyrodę skupiając się na detalach skrywających w sobie karkonoską magię.

18 września 2019 r.
Galeria Małych Form