Home > Wydarzenia > DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia > Alan Pajer – spotkanie z przyjacielem i fotografem Václava Havla.

Alan Pajer – spotkanie z przyjacielem i fotografem Václava Havla.

opublikowano: 19 czerwca 2019, przez: Pro Mo

Zapraszamy na spotkanie z czeskim fotografem Alanem Pajerem (ur. 12 lipca 1948 r. w Děčínie).

Alan Pajer karierę rozpoczął w latach 60. (fotografią pasjonował się już w dzieciństwie; inspirował go dziadek, słynny kamerzysta Jan Roth). Pracował jako fotoreporter , współpracował również ze znanymi osobistościami słowackiej i czeskiej sceny muzycznej.

W 1968 roku jako fotoreporter dokumentował wydarzenia Operacji „Dunaj”.
W 1990 r. został osobistym fotografem  Vaclava Havla (w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę „Obywatel – Prezydent”  prezentującą zdjęcia prezydenta Czech autorstwa Alana Pajera ).
Obecnie zajmuje się fotografią użytkową, portretową oraz  stara się także uchwycić na swych zdjęciach wciąż zmieniającą się Pragę.

Wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. nagrodę Word Press Photo, Czech Press Photo i Nagrodę Galerii Vincenta van Gogha za niekonwencjonalny portret artystów”.

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

27 czerwca 2019 r.
ul.Bankowa 27, sala konferencyjna, III piętro
wszystko z kategorii: DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wypożyczalnia <<   >>