Home > Dział Instrukcyjno-Metodyczny > Z zielnika Ducha Gór – lista laureatów
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Z zielnika Ducha Gór – lista laureatów

opublikowano: 10 czerwca 2019, przez: Pro Mo

5 czerwca 2019 roku w JCIiER Książnicy Karkonoskiej obradowało międzynarodowe jury w składzie: Carola Becker, Zbyněk Duda, Anna Gałkowska, Blanka Konvalinková, Dana Krouliková, Bärbel Wienrich, Marcin Zawiła.

Jury oceniło 230 prac zgłoszonych do konkursu. Prace dzieci z Polski, Czech i Niemiec oceniano w 4 kategoriach wiekowych, Jury przyznało lokaty, wyróżnienia, nagrody specjalne i grupowe:

kategoria wiekowa 7-10 lat:

I miejsce

  1. Dobrawa Kudlewska „Karkonosze – kraina ziół”; opiekun: Daria Kudlewska

II miejsce

  1. Krakonošův herbář (praca zbiorowa 18 osób) Fabien Adášek, Natálie Archalousová, Karel Beránek, Vojtěch Binder, Vojtěch Cop, Matyaš Hušek, Zuzana Jägerová, Emma Kotková, Barbora Kozáková, Zuzana Lanková, Kristýna Lošonská, Karolína Lošonská, Dominik Strnad, Michalela Vokurková, Eliška Zubcová, Dominika Kočová, Lenka Svárovská, Šárka Jiříková opiekun Jana Popová
  2. Přírodní Klub KOŘÍNEK – Semily „Pampeliška”

opiekun Lenka Hřibová;

  1. Maria Soszka „Ziołowa kraina”

III miejsce

  1. Blanka Rieglová „Růže šípková”; opiekun Marcela Sufčáková
  2. Krakonošův bylinkářský týden; opiekun Jana Baánová,

Nagroda specjalna

  1. Hana Luciová „Konvalinka vonná”; opiekun Hana Prchlíková
  2. Matěj Trávníček „Konvalinka vonná” ; opiekun Hana Prchlíková

Nagroda specjalna za akcję w pracy

  1. Franciszek Gwóźdź „Widłak na ratunek”

Wyróżnienia:

  1. Wiktor Jadczak; opiekun Iwona Krakowska
  2. Anna Havelková „Zázračný Měsíček” ; opiekun Irena Polecová
  3. Jakub Smereka
  4. Jana Poláčková „Sluníčka v trávě”; opiekun Irena Polecová
  5. Kateřina Kašparová „Voňavá Kamilka”; opiekun Irena Polecová
  6. Joel Michewicz
  7. Klara Kosma Nierobisch „Podbiał w górach, Huflattich im Gebirge”
  8. Jan Schwarze
  9. Hanna Nalepa
  10. Ola Furca „Z wizyta u Ducha Gór”; opiekun Iwona Krakowska 75 78 34 692;
  11. Viktorie Futerová, Sofia Hefny, Joahan Müllerová, Anna Plačková, Ema Trajhanová

„Smetánka Lékařská není plevel”; opiekun: Pavla Čivrna;

  1. Maja Gąsiorek, Kaja Jugo, Julia Kawa, Maja Korczyńska

opiekun  mgr Zdzisława Gadowska

  1. Markéta Braierová, Sára Fischerová, Anna Plušilová, Klára Vaničková „ Rostliny z Krkonoš”

opiekun Petra Vojtíšková,

  1. Karolina Rejsková, Viktorie Šancová, Justýna Hrnčířová, Mariana Svobodová, Nicol Neuwirthová, Veronika Marešová „Krakonošův herbář”

opiekun Petra Vojtíšková,

kategoria wiekowa 11-13 lat

I miejsce

  1. KRAKONOŠŮV HERBÁŘ; uczniowie VI.B, Kokonín, opiekun Hana Patrmanová
  2. Florian Bednarz, Filip Soboń „To arnika górska”; opiekun Irena Panowicz 505 052 589

II miejsce

  1. Michaela Hálová „Pampeliška ve 3 jazycich”; opiekun Ivana Sedlarová
  2. Klasse 6 Freie Evagelische Oberschule Gőrlitz „Rübezahl’s Kräuter”; opiekunowie Claudia Richter, Dr Birgit Balkenhol
  3. Hubert Sadowski „Z zielnika Karkonosza”; opiekun Anna Szewczuk

III miejsce

  1. Zuzanna Ciepiela „Lilia”; opiekun Marzena Wajdowicz
  2. Martin Vykuka „Pohled do koruny lípy”; opiekun Irena Polecová
  3. Martyna Grzeszkiewicz „Leśna szkółka Ducha Gór”; opiekun Anna Szewczuk

Nagroda specjalna za styl

Weronika Szcześniak „Mniszek lekarski”; opiekun mgr Lidia Knap

Nagroda specjalna

Hanna Szewczyk „Zawilec gajowy”; opiekun Izabella Głogowska

Nagroda specjalna za piękna pracę, która ucierpiała w transporcie

Anna Jiroušková  „Lichořeřišnice; opiekun Gabriela Žítková

nagroda specjalna za technikę

Oliwia Gleń „Różeniec”; opiekun Marzena Wajdowicz

Wyróżnienia:

  1. Karolina Synówka „Moc dziewięciu sił”; opiekun Anna Szewczuk
  2. Karolina Mikutová „Arnika”; opiekun mgr Jana Tomanová
  3. Laura Gadawska „Niezapominajka” ; opiekun Marzena Wajdowicz
  4. Adéla Kašková „Vlčí mák”; opiekun Ivana Sedlarová
  5. Anna Šírová „Krakonošová kopřiva”; opiekun Ivana Sedlarová +420 775 14 92 12
  6. Hanna Kulas „Goryczka trojeściowa”; opiekun Magdalena Hanebach
  7. Wiktoria Krawiec „Strona z zielnika Ducha Gór”; opiekun Anna Musielska
  8. Martyna Roszczak „Strona z zielnika Ducha Gór”; opiekun Anna Musielska
  9. Anna Nowińska „Krokus wiosenny”
  10. Maja Orłowska „Duch Gór prezentuje”; opiekun Anna Szewczuk
  11. Petra Hnizdilová „Hořec”; opiekun Ivana Sedlarová
  12. Karolina Pakosz, Malwina Kabouris, Anna Rakosz „Daje wam zdrowie”; opiekun Irena Panowicz

kategoria wiekowa 14-16 lat

I miejsce

  1. Hana Čapkova Krakonošův vlčí mák

II miejsce

  1. Wietlica alpejska, praca zbiorowa; opiekunowie: Paulina Bigos, Anna Kaleta;
  2. Petra Skalniková, Veronika Mackovčinová, „Krakonošová zahrádka”

III miejsce

  1. Adéla Venclová „Růže šípková”; opiekun Gabriela Žítková,

Wyróżnienia

  1. Julia Pawłowska „Zioła i ziółka”; opiekun Iwona Krakowska
  2. Weronika Piotrowska „Pole macierzanki”; opiekun Bogusław Piotrowski
  3. Aneta Bergmanová „Laskavá lavandule”; opiekun Ivana Sedlarová
  4. Anna Bláhová „Měsíček”; opiekun Ivana Sedlarová

kategoria wiekowa 17-19 lat

I miejsce

  1. Joanna Nowak „Karkonosz z lilią złotogłów”
  2. Katarzyna Binkowska „Naparstnica purpurowa”; opiekun Magdalena Jaroszewicz

II miejsce

  1. Sara Belkner ; opiekun Beata Kocela
  2. Natalia Szłamas „Zdrowie z kolorowej łąki – krwawnik pospolity”; opiekun Ewa Bar,

nagrody grupowe:

  1. ZŠ, Rodinná 39, PSČ 31200 Plzeň, opiekun mgr Jana Tomanová
  2. ZUŠ Děčín, ČS LEGIÍ 29, Děčín 4, 40502 opiekun Marcela Sufčáková
  3. ZŠ Chrastava, Náměstí Máje 228, opiekun Jana Chrásková
  4. ZUŠ Březnice, Náměstí 2, 262 72 Březnice, opiekun Hana Vydrová
  5. Domov PETRA Mačkov, opiekun Hana Vydrová

Wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca o godzinie 10:00 w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27.

Dane uczestników spisane zostały z nadesłanych wraz z pracami informacji, za jakiekolwiek pomyłki w nazwiskach przepraszamy.

wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia <<   >>