Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia zaprasza na Audiencję Václava Havla

Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia zaprasza na Audiencję Václava Havla

opublikowano: 2 kwietnia 2019, przez: Pro Mo

W środę 17 kwietnia – „Audiencja” Václava Havla i nie tylko.

Wśród wielu opublikowanych w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej  dokumentów znalazł się między innymi spektakl na podstawie dramatów Vaclava Havla Audiencja i Wernisaż. Minęło ponad 20 lat od jego premiery na deskach jeleniogórskiego teatru dramatycznego, mimo to wciąż można go obejrzeć…. u nas. Vaclav Havel był od 1968 roku – od stłumienia Praskiej Wiosny – dysydentem z zakazem publikacji. W 1974 roku pracował jako robotnik w Browarze Trutnov. Dramaty powstały w 1975 roku, praca w browarze była inspiracją do napisania Audiencji, akcja dramatu rozgrywa się w trutnowskim browarze, głównym bohaterem jest jeden z jego pracowników – Ferdinand Vaněk, intelektualista, pisarz, przymusowy robotnik, alter-ego autora.
Link do spektaklu:

Autorem opublikowanego zdjęcia Vaclava Havla niosącego worek jest Alan Pajer. Więcej fotografii Vaclava Havla autorstwa Alana Pajera będzie można obejrzeć w Książnicy Karkonoskiej w maju. Wystawa dotarła do nas jakiś czas temu, będziemy ją przygotowywać podczas spotkania, rozpiera nas radość. Liczymy na dużo przyjemności ze wspólnej pracy i oglądania spektaklu.
Moderatorzy i członkowie DKK Czeski Čtvrtek albo inny dzień tygodnia.

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

17 kwietnia 2019 r.