Home > Wydarzenia > Mnóstwo nowych książek w bibliotece

Mnóstwo nowych książek w bibliotece

opublikowano: 8 stycznia 2015, przez: FN

Pod koniec 2014 roku Książnica Karkonoska wzbogaciła swój księgozbiór aż o 5586 egzemplarzy książek, a w tym 4,5 tys. tytułów. Liczba ta uwzględnia zarówno książki tradycyjne, jak i książki czytane, których przybyło 240. Kupno nowych pozycji sfinansowane zostało ze środków ministerialnego programu zakupu nowości wydawniczych dla bibliotek, koordynowanego przez Bibliotekę Narodową, oraz w ramach programu „Uczę się być Eko” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Do kupienia tak dużej liczby nowych pozycji wykorzystane zostały również pieniądze zebrane w ramach Funduszu Czytelniczego Książnicy Karkonoskiej. Z tej puli zakupiono aż 2217 książek. Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom za wpłacanie nawet najmniejszych kwot na ten cel. Zapraszamy jednocześnie do odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania wszystkich nowości.

wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>