Home > Zasoby > Recenzje literatury regionalnej > Leszek Żuk. Mgła. O powojennej…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Leszek Żuk. Mgła. O powojennej Jeleniej Górze

opublikowano: 12 stycznia 2017, przez: Pro Mo

O powojennej Jeleniej Górze. Leszek Żuk

Co łączy stary gród nad Bobrem, szwedzkich najeźdźców z XVII wieku, grobowiec Glogerów, córkę komendanta Johanna Stake, profesora Grundmana, fotografie z zakładu Jäschkego, żydowskie dzieci, Rabina Loewe, milicjanta z powojennej Jeleniej Góry i tragiczne wypadki na Grzybku?

Współczesne śledztwo prowadzone przez inspektora  Leonarda Korewicza i aspiranta Michała Bednarskiego w sprawie tajemniczej śmierci dr Jürgena Glognera odsłania kolejne fragmenty historii Jeleniej Góry . Kluczem jest szyfr i epitafium, motywem ciekawość i chęć odnalezienia skarbu, uczestnikami zdarzeń stają się kolejno ludzie źli i ludzie szlachetni. Historia, którą proponuje Leszek Żuk pobudza zarówno wyobraźnię, jak i angażuje logikę. Czy to wystarczy, kiedy nad wszystkim panuje mgła ?

Jelenia Góra w 1945 roku kusiła ludzi, którzy szukali ucieczki od własnej przeszłości, łupieżców poniemieckich majątków oraz tych, którzy chcieli odnaleźć swoje miejsce po tragedii wojny.

Jelenia Góra zawsze przyciągała ciekawe historie. Leszek Żuk doskonale rozumie magię tego miejsca, uczynił z niej temat sensacyjny. Obok ciekawego kryminału ta książka jest również przyjemną lekcją historii.

Mgła jest jedną z trzech laureatek I edycji Konkursu Literackiego „z Biblioteki Ducha Gór”. Książka jest dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

wszystko z kategorii: Polecamy, Recenzje literatury regionalnej <<   >>