Home > Polecamy > Jarosław Gibas</br>Pokonaj stres z…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Jarosław Gibas
Pokonaj stres z kaizen

opublikowano: 25 lipca 2016, przez: jl

Coraz chętniej sięgamy po książki, których tematem są uczucia, inteligencja emocjonalna, asertywność, praca nad sobą. Wśród nowych publikacji warto odnotować te, które przybliżają metodę kaizen. Choć sama filozofia nie jest niczym nowym – pojęcie znane od dawna w kulturze japońskiej – oznacza ciagłe doskonalenie przez wprowadzanie drobnych innowacji. Dzięki temu wyeliminowany zostaje lęk, który towarzyszy rewolucyjnym przemianom i jesteśmy w stanie wprowadzić każdą zaplanowaną zmianę, tyle że w dłuższym okresie czasu.

Jarosław Gibas – socjolog, dziennikarz, felietonista, od paru lat aktywny trener interpersonalny, certyfikowany coach proponuje zastosować kaizen w radzeniu sobie ze stresem. Właśnie radzeniu a nie wyeliminowaniu, bo stres był, jest i zawsze będzie wpisany w nasze życie. I wcale nie musi być kojarzony z destruktywnym oddziaływaniem na nasze ciało i psychikę – możemy nauczyć się minimalizować jego negatywne skutki, ale trzeba sobie również uświadomić, że dzięki niemu osiągamy sukcesy i wychodzimy z opresji. Natomiast własnemu zdenerwowaniu, splątanym myślom, paraliżującemu strachowi warto przyjrzeć się przez pryzmat 10 zasad kaizen. Bo czyż stwierdzenia „myśl nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia” lub „wybieraj proste rozwiązania, nie czekając na idealne” nie są w swej oczywistości genialne?

Komunikatywny przekaz, jasne tezy i klarowne sformułowania podprawione niezwykłym poczuciem humoru autora, podparte przykładami z jego życia trafiają do przekonania, pozwalają zrozumieć a tym samym przyswoić (a może i nawet wdrożyć) techniki, chociażby zmiany dystansu i perspektywy, a przede wszystkim są dodatkowym atutem podczas samej lektury. (KH)


Książka jest dostępna w Wypożyczalni Głównej

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>