Home > Polecamy > Grażyna Jagielska</br>Ona wraca na…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Grażyna Jagielska
Ona wraca na dobre. Podróż psychoterapeutyczna

opublikowano: 5 lipca 2016, przez: jl

W polecamy letnio-wakacyjny okres zaczynamy naprawdę gorąco – od książek Grażyny Jagielskiej, żony znanego korespondenta wojennego.


Miłość z kamienia

jagielska_miloscOn – sławny reporter, który zawsze jest tam, gdzie skierowane są oczy całego świata. Ona nie wierzy w szczęśliwe zakończenie i spodziewa się najgorszego. Mijają lata. Jego książki zdobywają międzynarodowe uznanie, przybywa prestiżowych nagród. Jej czekanie, samotność, rozpacz przybierają rozmiary szaleństwa. Wojciech Jagielski obserwował i opisał pięćdziesiąt trzy wojny! Jego żona spędziła kilka miesięcy w klinice stresu bojowego, choć nigdy na żadnej wojnie nie była. „Miłość…” to przepięknie napisana, boleśnie szczera, przejmująca opowieść Grażyny Jagielskiej o małżeństwie z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym – W. Jagielskim, obok której nie sposób przejść obojętnie!

Anioły jedzą trzy razy dziennie

jagielska_aniolyDruga część autobiograficznego cyklu opowiada o pobycie bohaterki w szpitalu psychiatrycznym. Razem z nią bierzemy udział w zajęciach terapii grupowej, spotykamy innych jej uczestników – samotnych i zagubionych jak ona, poznajemy dramatyczne relacje żołnierzy powracających z misji wojskowych w Afganistanie czy Iraku.

 

 

Ona wraca na dobre

jagielska_onaPretekstem do przypomnienia obu książek jest ukazanie się trzeciej części „Ona wraca na dobre. Podróż psychoterapeutyczna”, w której, po zakończonej terapii, Grażyna Jagielska wyrusza w podróż marzeń, w głąb dżungli amazońskiej, w górę rzeki Rio Negro.

 

 

 

I jeszcze jedna informacja, która może zachęcić do lektury tego niezwykłego, niemającego odpowiednika w polskiej literaturze, świadectwa: najprawdopodobniej w drugiej połowie 2016 roku będzie miała miejsce premiera filmu „53 wojny”,  zrealizowanego na podstawie „Miłości z kamienia” i „Aniołów…”. (KH)


Miłość z kamienia
jest dostępna w Wypożyczalni Głównej oraz w Filiach: nr 5 i nr 8

Anioły jedzą trzy razy dziennie
jest dostępna w Wypożyczalni Głównej oraz w Filiach: nr 5 i nr 8 

Ona wraca na dobre
jest dostępna w Wypożyczalni Głównej oraz w Filiach: nr 3 i nr 5

 

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>