Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Mózg rozchlapany przez Pawła Drausa

Mózg rozchlapany przez Pawła Drausa

opublikowano: 16 maja 2024, przez: jl

Książnica Karkonoska
oraz Agencja Realizacji Twórczych – Strawberry

zapraszają 3 czerwca 2024 o godz. 16:00

na wernisaż wystawy
„Mózg rozchlapany” przez Pawła Drausa

do Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej
przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze

miejsca parkingowe:
dawne targowisko Flora oraz parking przy ul. Kilińskiego

Termin ekspozycji wystawy:
3 czerwca-3 lipca ’24

Paweł Draus urodził się 1 marca 1991 r. w Jeleniej Górze. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach, które ukończył w 2011 r. dyplomem plastyka, w specjalności snycerstwo.

Po ukończeniu liceum pracował na wolontariacie w Atelier Wolimierz, gdzie rozwijane jest budownictwo eksperymentalne i permakultura. W latach 2014-2016 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby, studiów tych nie ukończył.

W latach 2016-2018 sprzedawał swoje prace w na ulicach Barcelony, rysował głównie długopisem na papierze, udoskonalając technikę i poszukując własnego stylu.

W latach 2019-2021 zaczął dodawać element charakterystyczny do swoich prac – zeza. Tworzył prace flamastrami, później wielkoformatowe plakaty akrylami. Uczy się sztuki tatuowania ciała i czasami robi tatuaże w warunkach domowych, jego wzory nosi między innymi jego brat – Adam.

W latach 2022-2023 rozpoczął produkcję prac pełną parą. Zaczął używać akwareli zamiast flamastrów, stworzył między innymi parę wielkoformatowych, wieloszczegółowych prac akwarelą, kredkami i rapidografem. W wolnej chwili przerabia swoje prace z dawnych lat. Tworzy rzeźby z gliny samoutwardzalnej lub reanimuje znalezione, porzucone rzeźby i przemalowuje je, nadając im nowy design i kształt.

Prace sprzedaje głownie za pośrednictwem Internetu, przede wszystkim przez Instagram i Facebook, a także stacjonarnie przy okazji regionalnych jarmarków i wystaw.

Do tej pory zrealizowano kilka wystaw jego prac, m.in. w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, w offowej galerii sztuki Blue Door na Zamku w Jaworze, w Lubaniu w galerii sztuki Przestrzeń.

Od 2023 r. związany impresariatem artystycznym z jeleniogórską Agencją Realizacji Twórczych – Strawberry.

Pawła znajdziecie w mediach społecznościowych:

facebook.com/drausart

instagram.com/paweldraus

Agencj Realizacji Twórczych – Strawberry

facebook.com/strawberryARTpl

Impresario artysty:
Agnieszka Sieczkarz

Patronat medialny:

Jelonka.com

Zachodnia TV

3 czerwca do 3 lipca 2024 r.
Galeria Małych Form, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, II piętro
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>