Home > Wydarzenia > Spotkanie z Elżbietą Cherezińską
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską

opublikowano: 12 października 2015, przez: jl

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, autorką uznanych powieści historycznych.


Autorka debiutowała książką Z jednej strony, z drugiej strony, którą napisała wspólnie z byłym ambasadorem Izraela w Polsce – Szewachem Weissem.

Jej kolejna książka, Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum to opis dziejów łódzkiego getta.

W 2009 r. rozpoczęła swoją przygodę z wikingami książką Saga Sigrun, a w 2010 r. ukazała się Gra w kości – pierwsza książka o Piastach.

W 2012 r. ukazała się Korona śniegu i krwi – książka przełomowa, która z jednej strony ugruntowała pozycję autorki w czołówce pisarzy historycznych, a z drugiej stała się bestsellerem i zapewniła miejsce wśród szerokiej masy czytelników.

W 2013 r. ukazała się kolejna powieść – Legion, kontrowersyjna wśród niektórych kręgów, ale bardzo potrzebna i dobrze przyjęta przez czytelników, historia Brygady Świętokrzyskiej i żołnierzy z Narodowych Sił Zbrojnych walczącej w czasie II wojnie światowej nie tylko o Polskę, ale także o swoją godność i wolność.

W tym roku ukazał się Turniej Cieni – osadzona w XIX w. historia polaków wciągniętych w walkę rosyjskich i brytyjskich mocarstw. Jak mówi sama autorka… Pomyślałam, że pisząc o Polsce i Polakach w XIX wieku, trzeba zamknąć oczy i zapomnieć Nad Niemnem, Rozdzióbią nas kruki, wrony… i nawet Wierną rzekę. Oderwać się od tamtych obrazów z szacunku dla nich samych, po to, by móc nakreślić własny fresk.

Strona internetowa Elżbiety Cherezińskiej.

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

30 października 2015 r.
godz. 17.00
Sala konferencyjna Książnicy przy ul. Bankowej 27
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>