Home > Wydarzenia > Spotkanie autorskie i wystawa Joanny Małoszczyk

Spotkanie autorskie i wystawa Joanny Małoszczyk

opublikowano: 1 października 2015, przez: jl

Joanna Małoszczyk – malarka i ilustratorka ponad 10 książek.

„Pamiętam jak miałam 12 lat i wygrałam konkurs recytatorski jako nagrodę otrzymałam przepiękną lalkę , za kulisami wymieniłam ją na ogromne pudełko akwarel , już wtedy ciągnęło mnie do farbek . Zużyłam już sporo wody, lnianego oleju ,tuszu, pasteli ,ołówków oraz różnokolorowych pigmentów Zrealizowałam ponad 50 prezentacji. Na papierze i płótnie rozbierałam i ubierałam kobiety , malowałam kwiaty ,owoce i zwykłe przedmioty ,rysowałam architekturę. Wprawdzie nie wymyśliłam Neosecesji ,ale powstało kilkadziesiąt prac , Które wpisują się w ten nurt . W międzyczasie Jeleniogórskie Centrum Kultury nakręciło krótki dokumentalny film na temat mojej twórczości pod tytułem ,,Inny punkt widzenia”. Portal Sukcesu wydał trzy antologie 2005 – ,,Nowe oblicze sztuk’’ , 2006 -,, Obok świat’’ 2006 – „Wolni z wyboru’’ we wszystkich są również moje obrazy i wiersze. Zilustrowałam 12 książek. Napisałam kilkadziesiąt wierszy które ukazały się we wspólnych tomikach grupy ,,METAFORA,, pod tytułem ,,DOKĄD i ,,NA GRANICY SŁOWA,, W 2009 roku otrzymałam odznakę honorową ,,ZSŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ,, W 2013 ukazał się mój w pełni autorski tomik wierszy pod tytułem ,,Jeszcze zdążę ,, Uzupełnieniem tomiku jest płyta CD ,którego ideą jest zbliżenie muzyki i tekstu poetyckiego. Muzyka Ewelina Lichmam i Michał Świątczak śpiewa Ewelina Lichmam Dzięki portalowi Allegro i Ebay moje obrazy zasiliły prywatne zbiory w Polsce, Niemczech, Włoszech , Chorwacji ,Kanadzie, Belgii, USA , Republice Czeskiej ,Słowacji ,Szwecji , Francji ,Norwegii , Australii i RPA.”

7 października Joanna Małoszczyk opowie i pokaże swój świat w Książnicy Karkonoskiej. ZAPRASZAMY o godz. 17:00, na III piętro przy ul. Bankowej 27.

Po wernisażu wystawę będzie można oglądać do końca października  2015 roku na I piętrze przy ulicy Bankowej 27.

• Kontakt z Autorką: joanna2909@op.pl
  • Strona internetowa Joanny Małoszczyk
  • Ulubione techniki: pastele, akwarele, zwykłe ołówki, piórka i tusze
  • Ulubione tematy: akt, portret, kwiaty, architektura