Home > Wydarzenia > Spotkanie jublieuszowe Ullricha Junkera
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Spotkanie jublieuszowe Ullricha Junkera

opublikowano: 16 września 2015, przez: admin

Dnia 21 września 2015 r. (w poniedziałek) o godz. 14.00 w galerii Jeleniogórskiego Szlaku Sztuki Książnicy Karkonoskiej, przy ul. Bankowej 27 odbędzie się spotkanie jubileuszowe Ullricha Junkera, wieloletniego współpracownika Książnicy Karkonoskiej.

 

Pan Ullrich Junker współpracuje z Książnicą Karkonoską od 10 lat. Jest Dolnoślązakiem związanym z Sobieszowem, a Jego misją jest budowanie mostów między dawnymi i obecnymi mieszkańcami regionu. Robi to przez przybliżanie historii naszej Małej Ojczyzny. Szperając po niemieckich i polskich archiwach i muzeach dociera do niepublikowanych kronik, wspomnień, ksiąg pamiątkowych i archiwaliów. Dokonuje transkrypcji z pisma gotyckiego na niemiecki alfabet łaciński.

W Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej znajdziemy 12 tomów kronik jeleniogórskich Davida Zellera (1676-1738), transkrypcje XVII-wiecznych dokumentów miejskich, księgi majątkowe, księgi parafialne, kroniki (m.in. Cieplic i Miłkowa), tłumaczenie sentencji biblijnych na drewnianych emporach w Kościele Łaski pod wezwaniem Krzyża Chrystusa i wiele innych historycznych „rarytasów”.

Przez lata współpracy zebrało się ponad 130 pozycji — artykułów, książek, transkrypcji, materiałów konferencyjnych; ponad 11.000 stron oglądanych przez setki internautów. Tym samym Pan Ullrich Junker stał się jednym z poważniejszych współtwórców Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Za to wszystko – Dziękujemy

 

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

21 września 2015 r.
godz. 14.00
galeria Jeleniogórskiego Szlaku Sztuki
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>