Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Wielka praca małych mrówek”

Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Wielka praca małych mrówek”

opublikowano: 26 sierpnia 2015, przez: jl

Czy zastanawialiście się kiedyś jak silnym stworzonkiem jest malutka mrówka? Czy jest silniejsza od człowieka? Czy w mrowisku jest ciepło czy zimno? Czy mrówki porozumiewają się między sobą?  I czy królowa mrówek nosi koronę? My juz wiemy! W DZKP w Sobieszowie poznaliśmy niektóre tajemnice tych malutkich owadów. Wiemy już jak zbudowane jest mrowisko i która mrówka pracuje jako robotnica, a która jako „żołnierz”. W ogrodzie dydaktycznym szukaliśmy (nawet z lupą) mrówek  i ich mrowisk .Znaleźliśmy!

Dziękujemy  Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych za przygotowanie Naszym Czytelnikom wspaniałych zajęć wakacyjnych!

26 sierpnia 2015 r.
godz. 10.00-14.00