Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Z głową w chmurach”

Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Z głową w chmurach”

opublikowano: 19 sierpnia 2015, przez: jl

Czy zdarzyło się Wam kiedyś rozmarzyć i zamiast mocno stąpać po ziemi zaczęliście chodzić z głową w chmurach a nawet bujać w obłokach? A czy wiecie jakie to mogły być chmury? Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy różne rodzaje chmur oraz sposób ich tworzenia się. Zaskoczyło nas doświadczenie wykonane z użyciem plastikowej butelki, gorącej wody i przez moment zapalonej zapałki. Wytworzona w ten sposób „domowej roboty” chmurka zadziwiła wszystkich uczestników spotkania.  Po przyswojeniu sobie nazw różnych rodzajów chmur wyruszyliśmy na ich poszukiwanie. Z zadartymi głowami wyszukiwaliśmy cirrusów, stratusów, cumulusów, stratocumulusów i altostratusów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Z głową w chmurach

19 sierpnia 2015 r.