Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Płazy”

Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – „Płazy”

opublikowano: 12 sierpnia 2015, przez: jl

Tym razem spotkanie z  cyklu „Wakacyjne środy pod znakiem przyrody” odbyło się również w  siedzibie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. Bardzo interesująca prezentacja multimedialna dostarczyła dzieciom sporo informacji na temat środowiska w jakim żyją płazy, jaka jest ich systematyka, jaki jest ich rozwój oraz czym się charakteryzują.  Zdobytą wiedzę uczestnicy spotkania mogli sprawdzić w praktyce. W pobliskim oczku wodnym wyłowione zostały różne żaby. Po ich oglądnięciu dzieci wymieniały nazwy poszczególnych okazów.  Niestety… nie udało się nam odnaleźć żadnej zaczarowanej królewny ani królewicza.

Płazy

12 sierpnia 2015 r.