Home > Wydarzenia > „Cztery nazwiska, dwa imiona. Macedońsc…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

„Cztery nazwiska, dwa imiona. Macedońscy uchodźcy wojenni na Dolnym Śląsku”

opublikowano: 5 czerwca 2015, przez: jl

Zapraszamy na spotkanie z Anną Kurpiel, autorką książki „Cztery nazwiska, dwa imiona. Macedońscy uchodźcy wojenni na Dolnym Śląsku”.


O książce:

„Pionierska monografia podejmująca w sposób całościowy zagadnienie macedońskich uchodźców wojennych na Dolnym Śląsku. Praca ma charakter interdyscyplinarny, opracowana została na styku nauk historycznych, antropologii kultury i socjologii. Oparta została na archiwaliach krajowych i zagranicznych. Myślą przewodnią monografii jest ukazanie uchodźców wojennych z Grecji, Macedończyków, ze szczególnym uwzględnieniem różnych aspektów, jak rozróżnienia narodowego, specyfiki organizowania się macedońskich uchodźców, ich adaptacji i integracji. Ważną częścią rozważań autorskich jest polityka pamięci, która jest związana z wojną i wychodźstwem. Autorka uwzględnia także relacje między uchodźcami a ludnością polską. Praca zaopatrzona jest w streszczenie w języku angielskim.”

Źródło: http://www.empik.com/cztery-nazwiska-dwa-imiona-macedonscy-uchodzcy-wojenni-na-dolnym-slasku-kurpiel-anna,p1106673558,ksiazka-p

19 czerwca 2015 r.
godz. 17.00
Sala konferencyjna w galerii Jeleniogórskiego Szlaku Sztuki
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>