Home > Polecamy > Polecamy w Dziale Regionalnym > Agnieszka Jeż „Pomroka”
Facebook
Instagram
Tiktok

Agnieszka Jeż „Pomroka”

opublikowano: 8 kwietnia 2024, przez: annag

Jest początek lata. Komisarz Sonia Kranz, policjantka z Wrocławia, po nieudanym związku (rozwód w trakcie), postanawia zmienić otoczenie. Trafia do niewielkiej miejscowości u podnóża Gór Kamiennych, tuż pod granicą z Czechami. Razem z nastoletnią córką zamieszkuje w starym domu w Kowalowej, a na posterunku policji w pobliskim Mieroszowie zajmuje stanowisko kierownika. Mija już trzeci miesiąc w nowym miejscu i jak dotąd okolica wydaje się całkiem spokojna. Dobrze, kiedy zdarzy się drobna kradzież, wtedy może zająć czymś głowę i przestać myśleć o „jeszcze swoim” mężu. Nie jest lekko.

Trudno jest również nastoletniej córce Soni. Julka jest wściekła, na matkę, która się oddala, na ojca, który kolejny raz zawiódł i wyprowadzkę na kompletne odludzie, gdzie nikogo nie zna i nic się nie dzieje. Złość, smutek, gorycz, to wszystko sprawia, że dziewczyna pewnego ranka wymyka się z domu, by zwrócić na siebie uwagę rodziców. W miarę pokonywanych w górskim terenie kilometrów robi jej się na duszy coraz lżej.

Tymczasem Sonia nerwowo pokonuje kolejne kilometry rozglądając się za córką, telefon milczy. Niewiele później komisarz Kranz otrzymuje zgłoszenie, że w pobliskim Sokołowsku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. 

Autorka oparła na prawdziwych wydarzeniach z okolicznego Wałbrzycha, a wiele miejsc opisanych w książce faktycznie istnieje. Wraz z bohaterami przemierzamy okoliczne miejscowości, poznajemy jej mieszkańców. Mieroszów, Sokołowsko, Chełmsko Śląskie, Wałbrzych… Podążamy różnymi tropami, które powoli mają doprowadzić do wyjaśnienia zbrodni, przy okazji odkrywając nieco historii tych ziem. A po lekturze warto pojechać do Mieroszowa i odwiedzić wymalowany na niebiesko posterunek policji, a w pobliskim Sokołowsku skosztować pysznej bezy. [AG]

wszystko z kategorii: Polecamy, Polecamy w Dziale Regionalnym, Wydarzenia <<   >>