Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > ULOTNE – wystawa akwareli Moniki Barabasz-Kwaśniak
Nasz profil na instagramie
1 tys.

ULOTNE – wystawa akwareli Moniki Barabasz-Kwaśniak

opublikowano: 5 lutego 2024, przez: jl

Książnica Karkonoska zaprasza

na wystawę Moniki Barabasz-Kwaśniak
„Ulotne”

Artystka zaprezentuje przegląd dotychczasowej twórczości, głównie w technice akwarelowej.

Wernisaż wystawy:
15 lutego 2024, godz. 17:00
Galeria Małych Form
, na II p. Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27

 


 

Monika Barabasz-Kwaśniak, to artystka osadzona w karkonosko-izerskim krajobrazie. Tutaj się urodziła i wychowała, tutaj żyje i tworzy. Ukończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze i architekturę wnętrz na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wciąż uczy się i poszukuje nowych rozwiązań artystycznych. Zajmuje się szerokim wachlarzem technik malarskich i rysunkowych… Od ołówka i tuszu kreślarskiego po akwarele… Uzupełniają je pastele, farby akrylowe i czasem olejne. Od kilkunastu lat współpracuje z Cezariuszem Wiklikiem i jeleniogórskim wydawnictwem Ad Rem.

 „W międzyczasie” to jej autorski projekt działań twórczych i nazwa strony na Facebooku, to próba pogodzenia obowiązków domowych, pracy zawodowej i wychowywania dzieci z działalnością artystyczną.

Inspiruje ją codzienność i otaczający świat, który dostarcza różnorodnych tematów. Przedmioty i miejsca znajdujące się w domu, za oknem, gdzieś w pobliżu… Pejzaż oraz natura to jej ulubione tematy. „W świecie flory i fauny zawsze znajdę natchnienie.” – mówi artystka.

Technicznie najbliższa jest jej akwarela.
„Zafascynowała mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. W technice tej najważniejsza jest cierpliwość do samego siebie i… zabawa. Uwielbiam z nią eksperymentować, stosując różne papiery i triki, efekty zawsze są niespodzianką.”

To akwarele będą głównymi bohaterkami ekspozycji Galerii Małych Form. Artystka zaprezentuje bogactwo swojej twórczości. Zobaczymy tutejszy pejzaż i wplecioną w niego architekturę, kolekcje zwierząt, postaci, miejsc oraz autorską wizję ilustracji do „Alicji w Krainie Czarów”, Lewisa Carolla). Ponadto odsłonimy nieco warsztatu malarskiego pokazując narzędzia pracy, farby, papiery pochodzące prosto z pracowni Pani Moniki.

Ciekawostką podczas wernisażu, będzie prezentacja krótkich filmów prezentujących różne eksperymenty, jakie wykorzystuje w swoich pracach.

15 lutego do 31 marca 2024 r.
Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, II p, hol
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>