Home > Wydarzenia > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Zwiadowcy są światu potrzebni – relacja z działań

BDM: Zwiadowcy są światu potrzebni – relacja z działań

opublikowano: 27 listopada 2023, przez: admin

Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa wzięła udział w konkursie dla bibliotek organizowanym przez Wydawnictwo Jaguar. Tegoroczna edycja wydarzenia przebiegała pod hasłem „ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI”. Do realizacji projektu zaprosiliśmy czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze oraz Harcerzy ze 101 Drużyny Pagoda z Hufca Karkonoskiego.

Działania konkursowe przebiegały dwuetapowo. Pierwszym zadaniem było przygotowanie kącika czytelniczego poświęconego twórczości Johna Flanagana, autora serii Zwiadowcy oraz Drużyna. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zajmowali się redagowaniem tekstów, kompozycją stron, grafiką – i wykonali piękną, kolorową gazetkę, zawierającą ciekawostki z życia pisarza oraz propozycje alternatywnych okładek do serii Zwiadowcy. Wystawkę można obejrzeć w holu III piętra Książnicy Karkonoskiej. W zadaniu drugim zaproszeni śmiałkowie – harcerze 101 Drużyny Pagoda z Hufca Karkonoskiego przeprowadzili spotkanie dla czwartych klas. W ciekawy, barwny sposób opowiedzieli i zaprezentowali harcerski styl życia. oparty na idei wychowania młodego człowieka poprzez wspieranie go w rozwoju oraz na kształtowaniu systemu wartości. Wielu uczestników wyraziło żywe zainteresowanie tematyką spotkania i możliwością wstąpienia w szeregi zuchów. Prowadzący byli przygotowani 🙂 – wszystkie dzieci otrzymały ulotki informacyjne o drużynach, które zapraszają ochotników do współpracy.

wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Wydarzenia <<   >>