Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Szymon WRZESIŃSKI – spotkanie z autorem
Facebook
Instagram
Tiktok

Szymon WRZESIŃSKI – spotkanie z autorem

opublikowano: 2 listopada 2023, przez: annag

Serdecznie zapraszamy na listopadowe spotkanie z Szymonem Wrzesińskim, historykiem, publicystą, miłośnikiem historii społecznej, autorem wielu książek dotyczących duchowej, ideowej i materialnej przeszłości Dolnego Śląska.

Podczas spotkania autor opowie o swojej pracy nad wydaną w tym roku książką „Zabójcze Karkonosze – śladami ofiar, powodzi, lawin oraz innych kataklizmów i zjawisk pogodowych”; napisaną we współpracy z, zajmującą się ochroną dolnośląskich zabytków, Justyną Kość.

O książce:
„Liczne ofiary, które pochłonęły Karkonosze na przestrzeni kilkuset lat, niechaj będą przestrogą dla tych, którzy sądzą, że zdołają okiełznać naturę albo że ją doskonale poznali. Nic bardziej mylnego; w okolicach Jeleniej Góry, Kowar i Karpacza nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy pojawi się burza, gęsta mgła, wyleją potoki i rzeki, albo zejdzie lawina. Czasami można domyślać się nadejścia pewnych zjawisk atmosferycznych, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć anomalii pogodowych oraz tego, jak destrukcyjnie wpłyną na nasze i cudze życie. Tekst uzupełnia 112 zdjęć i grafik.” [opis od wydawcy]

 

Dyskusyjny Klub Książki - Logo

24 listopada 2023 r.
godz. 17:00
Książnica Karkonoska, Jelenia Góra, ul. Bankowa 27, sala konferencyjna, p. III
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>