Home > Dział Instrukcyjno-Metodyczny > Wymazując z krajobrazu – migawki z wernisażu wystawy Dariusza Godawy

Wymazując z krajobrazu – migawki z wernisażu wystawy Dariusza Godawy

opublikowano: 24 października 2023, przez: Pro Mo

23 października 2023 roku odbył się wernisaż wystawy  „Wymazując z krajobrazu” Darka Godawy.  Akwarele i gwasze, które do końca roku będzie można oglądać przy ul. Bankowej 27 są głosem w sprawie zmian zachodzących w krajobrazie. Autor podjął dyskusję na temat tradycyjnej architektury naszych terenów, która jest wymazywana na naszych oczach. Wiele z prac pokazuje obiekty, których już nie ma, są one swoistym requiem i ostrzeżeniem, wspomnieniem, które przetrwa w obrazie.

Wernisaż dopełniła refleksja Sandry Jaskólskiej o szerszym społecznym i kulturowym kontekście wymazywania z krajobrazu.

Dziękujemy za liczną obecność i zainteresowanie wystawą. Wieczór zaliczamy do bardzo udanych.

autor zdjęć: Jan Lercher

23 października do 30 grudnia 2023 r.
wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Galeria, Wydarzenia <<   >>