Home > Dział Instrukcyjno-Metodyczny > Powiatowy wyjazd szkoleniowy do biblioteki TAMA w Brzegu Dolnym.

Powiatowy wyjazd szkoleniowy do biblioteki TAMA w Brzegu Dolnym.

opublikowano: 18 października 2023, przez: Pro Mo

17 października bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu karkonoskiego udali się na szkolenie wyjazdowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej TAMA w Brzegu Dolnym. TAMA jest nowoczesną i nową (otwarta w 2020 roku) biblioteką, wybudowaną na osiedlu. Razem z 2 filiami obsługuje mieszkańców Brzegu Dolnego, w miejskiej sieci bibliotecznej pracuje 6 osób.

Podczas wizyty studyjnej bibliotekarze, którzy na co dzień zajmują się obsługą czytelników, zapoznali się z bogatym wachlarzem zajęć, warsztatów oraz ofertą edukacyjną skierowaną do czytelników.

Głównym punktem programu było szkolenie na temat przygotowania diagnozy i rozpoznania potrzeb społeczności lokalnej jako etapu wstępnego  aplikowania do programu BLISKO. Szkolenie przeprowadziła Joanna Krasowska z Bram Kultury.

Treści szkoleniowe bibliotekarze omawiali podczas spaceru do Miejskiej Izby Pamięci.

Ponieważ w powiecie karkonoskim mamy biblioteki publiczne, które działają w strukturach domów kultury, zapoznaliśmy się też z działalnością Dolnobrzeskiego Domu Kultury, mieszczącym się w centrum miasta w zabytkowym pałacu, w którym siedzibę ma też Urząd Miasta. Przywitał nas tam   Zastępca Burmistrza Artur Michałek.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej TAMA Anżeli Grzyś za gościnę i organizację całego dnia.

Wróciliśmy pełni miłych wrażeń i dobrych pomysłów.

Szkolenie zostało sfinansowane ze środków dotacji z powiatu karkonoskiego na realizację zadań biblioteki powiatowej na rzecz bibliotek powiatu karkonoskiego.

Wizyta delegacji z powiatu karkonoskiego

18 października do 18 listopada 2023 r.
wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Galeria, Wydarzenia <<   >>