Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Dariusz Godawa – Wymazując z krajobrazu

Dariusz Godawa – Wymazując z krajobrazu

opublikowano: 2 października 2023, przez: Pro Mo

„WYMAZUJĄC Z KRAJOBRAZU”

to kolorowy zapis miejsc, które już nie istnieją lub zmieniły swoja formę architektoniczną.

To fragmenty miast, ulic, domów, z którymi los obszedł się bez sentymentu, wymazując je z otaczającej nas rzeczywistości.

Jest to też próba odzwierciedlenia tego, co istnieje w naszym krajobrazie i świadczy o jego charakterze.

Domy przysłupowe, wszechstronnie rozumiana architektura drewniana i zabudowa miejska, i coraz głośniej obserwowany niepokój  o przyszłość spójności architektonicznej regionu i poszanowania krajobrazu.

Odtworzona ze starych zdjęć architektura w postaci dużych gwaszy i akwarel, ubranych w autorskie ramy i podobrazia jest moim głosem, by pamiętano, zanim stracimy to co nas otacza bezpowrotnie. Zanim bezpowrotnie zasłonimy, zadepczemy, wypchniemy na margines, wszystko, co ma historię i duszę…

Z wiarą, że nie jest jeszcze za późno.

Zapraszam

Darek Godawa.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 października 2023 roku w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 27 (I piętro) o godzinie 17:00.

Gościem wernisażu będzie Sandra Jaskólska, która zwięźle opowie o zmianach zachodzących w sudeckiej architekturze i uczuciach, które im towarzyszą.

23 października do 30 grudnia 2023 r.
Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, I piętro
wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia, Wypożyczalnia <<   >>