Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > SZYDEŁKOWA WYSTAWA w Książnicy Karkonoskiej

SZYDEŁKOWA WYSTAWA w Książnicy Karkonoskiej

opublikowano: 13 marca 2023, przez: annag

W 2000 r. amerykańska organizacja Crochet Guild of America (stowarzyszenie promujące szydełkowanie) ogłosiła marzec „Narodowym Miesiącem Szydełkowania”. Dzięki temu miesiąc ten stał się doskonałym czasem na celebrowanie wszelkiego rękodzieła, a zwłaszcza szydełka! Podczas całego marca szydełkowane prace wystawiane są w domach kultury, na różnych imprezach i pokazach talentów.

Szydełkowanie jest bardzo kreatywne, dzięki czemu daje nieskończone możliwości wykorzystania, ograniczone jedynie naszą wyobraźnią.

Od 2013 r. przy Książnicy Karkonoskiej działa włóczkowy klub Gang Włóczykija 一 otwarta grupa miłośników pracy z włóczką. Członkowie klubu spotykają się co tydzień; wspólnie robią na drutach, szydełkują, haftują…

Efekty pracy grupy możecie oglądać na II piętrze Książnica Karkonoska do końca marca 2023.

W wystawie udział wzięły:

Bożena Brelińska
Elżbieta Gałka
Anna Gałkowska
Dorota Kacprzak
Anna Kurek
Anna Lachowicz
Dorota Mikołajczuk

1 marca do 31 marca 2023 r.
Książnica Karkonoska, Jelenia Góra, ul. Bankowa 27
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>