Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > „OBOK MNIE” konkurs fotograficzny Zapraszamy do wzięcia udziału w 7. edycji Dolnośląskiego Konkursu Fotografii Mobilnej
Nasz profil na instagramie
1 tys.

„OBOK MNIE” konkurs fotograficzny Zapraszamy do wzięcia udziału w 7. edycji Dolnośląskiego Konkursu Fotografii Mobilnej

opublikowano: 16 stycznia 2023, przez: annag

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, tabletem, kamera sportową, dronem lub innym urządzeniem mobilnym. Na Wasze fotografie czekamy do 31 stycznia 2023 (*termin został przesunięty przez organizatora)

Celem konkursu jest zaprezentowanie wrażliwości dzieci i młodzieży, ich sposobu postrzegania i reakcji na zmienną rzeczywistość. Poprzez wizualne zapisy przedstawienie tego co porusza ich zmysły, buduje codzienność lub tworzy niezwykłość. W czasach dostępności i łatwości fotograficznej rejestracji tego, co jest „obok” za pomocą choćby telefonów komórkowych, mamy możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, budowania obrazu i tego, co go najbardziej interesuje we własnym środowisku. Jest to również znakomita okazja dla samych uczestników do poznania się, przez wspólne zainteresowania i sposób patrzenia na to co ich otacza. Tematyka zdjęć jest dowolna. Wydaje się jednak, że aktualna sytuacja w naszym kraju, napływ niespodziewanych gości potrzebujących pomocy i reakcji na ludzką krzywdę powoduje zmianę naszej hierarchii ważności. Dostrzegamy nowe problemy, widzimy dramat naszych sąsiadów, czujemy narastający niepokój o losy bliskiej i dalszej społeczności oraz potrzebę wspierania osób dotkniętych wojną. To trudne dla wszystkich doświadczenie może być ważnym tematem fotografii. Zachęcamy do wykonywania fotograficznych notatek, komentarzy, relacji z zaistniałych sytuacji i subiektywnych artystycznych opinii. Fotografowanie jest szansą na odreagowanie tego dramatycznego czasu i sposobem komunikacji dlatego, w miarę możliwości, zapraszamy do tego również ukraińskie dzieci i młodzież. Każdy temat może być pretekstem do powstania wizualnych opowieści, czy impresji które będą śladem doświadczania obecnej codzienności i walki o przetrwanie lepszego świata. Zadaniem Konkursu jest także wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych o dużej świadomości fotograficznego obrazu. Efektem tego będzie wystawa dostępna w Jeleniogórski Centrum Kultury.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne: tutaj 


Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze. Patronat nad projektem objęła Zofia Czernow posłanka na Sejm RP.

Podmiotem odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.


Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj:
https://www.jck.pl/article/239/rusza-kolejna-siodma-juz-edycja-konkursu-fotograficznego-dla-dzieci-i-mlodziezy-obok-mnie/

16 stycznia 2023 r.
31 stycznia 2023 r.
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>