Home > Wydarzenia > Wypożyczalnia > Wojna makowa. Rebecca F. Kuang (il. Przemysław Truściński)
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Wojna makowa. Rebecca F. Kuang (il. Przemysław Truściński)

opublikowano: 16 stycznia 2023, przez: Pro Mo

Kuang stworzyła piękną opowieść, która ma miejsce w krainie przypominającej Chiny lub Japonię. Główną bohaterką jest Rin, dziewczyna która przeżyła poprzednią wojnę makową i dostała się pod opiekę ludzi posiadających własny sklep i przez których była traktowana z pogardą. Kiedy tylko osiągnęła odpowiedni wiek, miała zostać wydana za mąż za człowieka o wiele starszego od siebie. Dziewczyna decyduje się na desperacki krok i prosi znajomego nauczyciela o pomoc w przygotowaniu jej do egzaminów na prestiżową uczelnię wojskową w Sinegardzie. Nauka do tych egzaminów kosztuje Rin bardzo wiele: bezsenne noce, a także samookaleczanie. Oczywiście nasza główna bohaterka zdaje egzaminy, jednak nikt nie chce uwierzyć, że dziewczyna ze wsi trafiła do szkoły, do której dostają się dzieci z elity.
Życie Rin na akademii nie wygląda kolorowo, jest jej dużo ciężej niż reszcie ponieważ nie była szkolona ze sztuk walki. W pewnym momencie Rin zostaje wyrzucona z zajęć walki i jest zdana na ekscentrycznego mistrza od tradycji, przedmiotu, o którym nikt nie nic nie wie i który w zasadzie się nie odbywa. Wkrótce w Rin budzą się nieznane i nieposkromione moce, które zmuszają ją do podjęcia nauki tradycji, aby nauczyć się je kontrolować. Dziewczyna po pewnym czasie jest w stanie skontaktować się z bogami i udać się w duchową podróż do Panteonu. Wkrótce po tym wybucha wojna.
Powiem szczerze, że opisy zbrodni wojennych popełnionych przez najeźdźców były tak realne i straszne, że długo o nich nie zapomnę. Będą one szczególnie ciężkie do przebrnięcia dla osób wrażliwych. Książka zawiera dużo okrucieństwa, ale też niezwykłe sceny batalistyczne. Sceny walki opisane są tak, że ma się wrażenie że uczestniczy się w bitwie. Pod koniec książki dowiemy się o pewnych faktach z życia Rin, o których sama nie miała pojęcia. Dziewczyna na końcu zawrze pakt z jednym z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych bóstw- Feniksem, który zasieje zniszczenie i zostawi po sobie zgliszcza. Będzie od tej pory do niej cały czas przemawiał i poprzez nią działać, udzielając jej swej mocy, a ukojenie może jej przynieść jedynie narkotyk- opium.
Kuang stworzyła niesamowity świat, okrutny, ale także niesamowicie piękny i egzotyczny, z zapomnianą religią w tle i przepełniony po brzegi magią. Serdecznie polecam.
Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej (PW).

Książkę ilustrował Przemysław Truściński, 19 stycznia o godzinie 13:00 odbędzie się z nim spotkanie w sali konferencyjnej (ul. Bankowa 27).

15 stycznia do 31 stycznia 2023 r.
wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Polecamy, Wypożyczalnia <<   >>