Home > Wydarzenia > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Książki w języku ukraińskim dla dzieci

Książki w języku ukraińskim dla dzieci

opublikowano: 15 października 2022, przez: Pro Mo

Przywieźliśmy z Wrocławia, z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, kilkaset książek w języku ukraińskim dla najmłodszych.

Projekt „Książki bez granic” to dzieło współpracy polskiego i ukraińskiego Instytutu Książki, przy wsparciu ukraińskich wydawnictw, które przekazały prawa autorskie do książek. „Książki bez granic” objęły patronatem honorowym małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda i małżonka Prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.

Bardzo kolorowe i wesołe wydawnictwa trafią do naszych zbiorów – do Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej, Filii nr 3, 4, 5 i 8, zawieziemy je do bibliotek w powiecie i do miejsc, gdzie znajdą małych czytelników. Komplety dostarczymy do Karkonoskiego Hufca ZHP przy ul. Wiejskiej, zasięgniemy języka, w których szkołach, świetlicach, innych miejscach w mieście dzieci z Ukrainy czekają na książki.

Może macie jakieś sugestie? Piszcie na adres instrukcyjny@biblioteka.jelenia-gora.pl

JJ

Ministerstwo - Logo

15 października do 30 listopada 2022 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Filia Nr 3, Filia Nr 4, Filia Nr 5, Filia Nr 8, Wydarzenia, Zasoby <<   >>