Home > Polecamy > Polecamy w Dziale Regionalnym > „Odetchnij od miasta​​. Dolny Śląsk” Sylwia Kawalerowicz
Facebook
Instagram
Tiktok

„Odetchnij od miasta​​. Dolny Śląsk” Sylwia Kawalerowicz

opublikowano: 1 października 2022, przez: annag

Nadeszła jesień. Upał zelżał, nadeszły mgliste poranki, świat mieni się feriami barw, a słońce świeci niżej, czyli najpiękniej. To według wielu, najpiękniejsza pora roku na górskie i podgórskie wędrówki. Zapraszamy więc do odwiedzenia Dolnego Śląska, którego bogactwo właśnie teraz prezentuje się najznamieniciej.

Wraz z autorką odwiedzamy małe miasteczka i górskie osady, pałace,  stare przysłupowe domy i jurty. Poznajemy lokalne smaki, rzemiosło i krajobrazy.

„Dolny Śląsk ー to wielki i bardzo zróżnicowany obszar. Poszukując najciekawszych miejsc tego regionu, skupiłam się na okolicy, która jest wyjątkowa pod względem przyrodniczym i ma bardziej unikatową ofertę dla chcących odetchnąć od miasta.”

Treść książki została podzielona na dwa rozdziały. Rozdział pierwszy, to Kotlina Kłodzka, w rozdziale drugim zaś przedstawiona została Kotlina Jeleniogórska i jej okolice: Karkonosze, Góry Kaczawskie, Pogórze Izerskie. Opisywane miejsca, podzielone na kategorie: gdzie spać, gdzie jeść, co przeżyć; to miejsca pod różnymi względami wyjątkowe, a ich gospodarze są żywo zainteresowani lokalną kulturą.

Autorka skupia się na przeżywaniu. W związku z tym omija najbardziej popularne atrakcje, proponując w zamian inne, bogate w smak, tradycję i piękno natury. Takie, które karmią naszą duszę.

wszystko z kategorii: Polecamy, Polecamy w Dziale Regionalnym <<   >>