Home > Wydarzenia > Dział Informacyjno-Bibliograficzny > JAK rzyć Spotkanie autorskie ze Stanisławem Szelcem
Nasz profil na instagramie
1 tys.

JAK rzyć Spotkanie autorskie ze Stanisławem Szelcem

opublikowano: 2 czerwca 2022, przez: jl

Zapraszamy na spotkanie z satyrykiem, autorem, aktorem…

Stanisławem Szelcem i Maciejem Żurawskim

Stanisław Szelc – polski satyryk, prezenter telewizyjny, członek kabaretu Elita. Współpracował z Andrzejem Waligórskim i Studiem 202 w Polskim Radiu Wrocław.


Jak rzyć – ku zdziwieniu być może niejednego Czytelnika pisownia absolutnie poprawna – to książka lekka, łatwa i przyjemna w formie, choć w treści czyhają pułapki w postaci odniesień do zdarzeń wywołujących co najmniej refleksję. Również Maciej Żurawski, przepytując Stanisława Szelca, zadbał, byśmy w tym de facto wywiadzie rzece nie natrafili na nudną biografię. Są więc w książce i smakowite kąski z życia Stanisława Szelca, ale i nie tylko jego, a to już za sprawą licznego i barwnego kręgu jego znajomych. A kogóż on nie zna! Wielu z nich wniosło pisemny wkład do książki, a wśród nich znajdziemy postaci znane ze świata kultury, sztuki etc. Mało kto potrafi tak swobodnie i bezpiecznie dla odbiorcy zarysować kawał historii, tej polskiej, nie nadymając się przy tym.

Tak więc, kto ma naturę poznawczą – nie ma przeciwwskazań. Kto lubi wysublimowany humor – a jakże! Kto lubi plotki – no przecież wszędzie może je znaleźć… Wyszło na to, że lektura dla każdego, a już ku szczególnej uciesze tych, którzy „zasłuchiwali się” w „Studiu 202”, radiowej Trójce, zaśmiewali się do łez na występach kabaretu Elita czy też sycili się duchową strawą podczas spektakli Teatru Kalambur.

 

21 czerwca 2022 r.
godz. 17:00
Książnica Karkonoska, Jelenia Góra, ul. bankowa 27, sala konferencyjna, p. III
wszystko z kategorii: Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Wydarzenia <<   >>