Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > JAK rzyć Spotkanie autorskie ze Stanisławem Szelcem

JAK rzyć Spotkanie autorskie ze Stanisławem Szelcem

opublikowano: 2 czerwca 2022, przez: jl

Zapraszamy na spotkanie z satyrykiem, autorem, aktorem…

Stanisławem Szelcem i Maciejem Żurawskim

Stanisław Szelc – polski satyryk, prezenter telewizyjny, członek kabaretu Elita. Współpracował z Andrzejem Waligórskim i Studiem 202 w Polskim Radiu Wrocław.

Jak rzyć – ku zdziwieniu być może niejednego Czytelnika pisownia absolutnie poprawna – to książka lekka, łatwa i przyjemna w formie, choć w treści czyhają pułapki w postaci odniesień do zdarzeń wywołujących co najmniej refleksję. Również Maciej Żurawski, przepytując Stanisława Szelca, zadbał, byśmy w tym de facto wywiadzie rzece nie natrafili na nudną biografię. Są więc w książce i smakowite kąski z życia Stanisława Szelca, ale i nie tylko jego, a to już za sprawą licznego i barwnego kręgu jego znajomych. A kogóż on nie zna! Wielu z nich wniosło pisemny wkład do książki, a wśród nich znajdziemy postaci znane ze świata kultury, sztuki etc. Mało kto potrafi tak swobodnie i bezpiecznie dla odbiorcy zarysować kawał historii, tej polskiej, nie nadymając się przy tym.

Tak więc, kto ma naturę poznawczą – nie ma przeciwwskazań. Kto lubi wysublimowany humor – a jakże! Kto lubi plotki – no przecież wszędzie może je znaleźć… Wyszło na to, że lektura dla każdego, a już ku szczególnej uciesze tych, którzy „zasłuchiwali się” w „Studiu 202”, radiowej Trójce, zaśmiewali się do łez na występach kabaretu Elita czy też sycili się duchową strawą podczas spektakli Teatru Kalambur.

21 czerwca 2022 r.
Książnica Karkonoska, Jelenia Góra, ul. bankowa 27, sala konferencyjna, p. III