Home > Wydarzenia > Filia Nr 3 > Halina „Halka” Rycyk – malarstwo olejne na płótnie

Halina „Halka” Rycyk – malarstwo olejne na płótnie

opublikowano: 24 maja 2022, przez: jl

Filia nr 3 Książnicy Karkonoskiej zaprasza na wakacyjne spotkanie z malarstwem Haliny Rycyk.

Malarstwo pasjonuje autorkę od zawsze. Ulubionym tematem jest postać kobiety, ale w Jej obrazach można też spotkać postaci mężczyzn i dzieci oraz koty i kwiaty.

W latach 70-tych uczęszczała do Liceum Plastycznego we Wrocławiu, ale malować zaczęła pod koniec lat 90-tych.

Mieszkając przez wiele lat w Madrycie często wystawiała swoje obrazy w kawiarenkach artystycznych i niewielkich galeriach.

Po powrocie do Polski zaczęła tworzyć obrazy głównie na zamówienie, zawodowo zajmując się krawiectwem artystycznym.

Obrazy prezentowane na wystawie mówią przede wszystkim o kobietach, ich magii i inspirującej tajemniczości.

Wystawa odbywa się w ramach projektu

1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.
Filia nr 3 Książnicy Karkonoskiej, ul. L. Różyckiego 4.
wszystko z kategorii: Filia Nr 3, Wydarzenia <<   >>