Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > Spotkanie z pisarką, Agnieszką Dobkiewicz
Facebook
Instagram
Tiktok

Spotkanie z pisarką, Agnieszką Dobkiewicz

opublikowano: 12 kwietnia 2022, przez: jl

Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie

z Agnieszką Dobkiewicz
– dziennikarką związaną z Dolnym Śląskiem

 

Agnieszka Dobkiewicz – dziennikarka związana z Dolnym Śląskiem. Promuje historię regionu, a szczególnie tematykę byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W 2020 roku w wydawnictwie Znak Horyzont wyszła jej pierwsza książka pt. Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen, która zyskała status bestsellera, miała od tego czasu już dwa wydania i jest tłumaczona na język czeski.


Zarówno Mała Norymberga. Historie Katów z Gross-Rosen jak również jej najnowsza książka – Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła to zbiory reportaży, które oparte są na zachowanych archiwaliach oraz relacjach ofiar i ich rodzin. W Małej Norymberdze Agnieszka Dobkiewicz opisała historie katów przez pryzmat tragedii, jakie zgotowali oni swoim ofiarom.

Z kolej w Dziewczynach z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła po raz kolejny mierzy się z tragedią ofiar, ale tym razem ukazując losy młodych kobiet a właściwie dziewczyn, które dostały się w tryby niemieckiego mechanizmu wyniszczania ludności z podbitych terenów. Pokazuje hart ducha i wolę przeżycia, dzięki któremu udało im się ocaleć z Marszy Śmierci, kiedy były gnane boso w kilkunastostopniowych mrozach w bezsensownych ewakuacjach. Ale pokazuje też dziewczyny, którym nie wystarczyło sił, które nie zdołały wypełnić danej sobie obietnicy i marzenia, że przeżyją i że zjedzą słodkie… truskawki…

22 kwietnia 2022 r.
godz. 17:00
Jelenia Góra, ul. Bankowa 27, piętro 3.
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Wydarzenia <<   >>