Nasz profil na instagramie
1 tys.

Zaostřeno na Jizerky 2022

opublikowano: 28 stycznia 2022, przez: Pro Mo

Serdecznie zapraszamy na wystawę ZAOSTŘENO NA JIZERKY, którą tworzy zestaw fotografii Gór Izerskich. Zostały one wybrane przez fachowe jury, spośród zdjęć przysłanych na konkurs. Konkurs odbył się już jedenasty raz, Góry Izerskie ukażą się przed Wami znów w swej pełnej krasie, tak jak ją uchwyciły obiektywy fotografów biorących udział w konkursie. Jedną z prezentowanych prac wybrali czytelnicy „Libereckiego Dziennika” podczas internetowego głosowania w lecie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, będzie można ją oglądać w holu na I piętrze od 1 do 27 lutego w godzinach otwarcia biblioteki.

Z trzynastu najpiękniejszych, wystawionych fotografii fundacja skomponowała charytatywny kalendarz Zaostřeno na Jizerky 2022. Dochód z jego sprzedaży wspiera projekty ratujące Góry Izerskie. Są to trwające już projekty, pomagające utrzymać wodę w cennych torfowiskach w samym sercu tych gór, projekty na odnowienie infrastruktury turystycznej, na wysadzanie tysięcy pierwotnych i zróżnicowanych gatunkowo sadzonek drzew, czy na budowę przepławki na rzece Směda.

Celem wystawy jest pokazanie Gór Izerskich, które, chociaż nie są największe powierzchnią, to oferują wiele unikalnych panoram, kontrastów i fenomenów. Od zapierających dech punktów widokowych na samych szczytach, przez tajemnicze mokradła i torfowiska, czy cenne przyrodniczo i rozległe izerskie buczyny, aż po rozlicznych przedstawicieli flory i fauny. Częścią tych gór są też ślady długiej ludzkiej działalności, czasem wtopione w otoczenie tak, jakby istniały tam od zawsze. Góry Izerskie pełne są legend, historii i opowieści, które wiążą się z wieloma miejscami i nieodłącznie im towarzyszą. To wszystko w pewnym stopniu znajdziecie na wystawie.  

1 lutego do 26 lutego 2022 r.
Galeria Inspiracje, I piętro, ul. Bankowa 27
wszystko z kategorii: DKK Czeski čtvrtek albo inny dzień tygodnia, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Wydarzenia <<   >>