Home > Wydarzenia > Dziennikarstwo online / Kompetencje medialne
Bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Dziennikarstwo online / Kompetencje medialne
Bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży.

opublikowano: 18 stycznia 2022, przez: jl

ZAPRASZAMY na bezpłatne szkolenia Dziennikarstwo online albo Kompetencje medialne.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektów „Sieć na kulturę”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Dzieci i młodzież od 10-18 lat (do ukończenia 18 r.ż.), grupa wiekowa 10-14 lub 15-18 lat, 7-10 uczestników. Szkolenie będzie sie odbywało on-line poprzez platformę komunikacyjną MS Teams dobrze znaną uczniom. W przypadku dzieci w wieku 10-13 lat wymagana jest zgoda rodziców.

Czego się dowiesz i nauczysz?

DZIENNIKARSTWO ONLINE

Poznasz:

• kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie;
  • jak nie dać się podejść fake-newsom, a także metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji;
  • jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video i fotografia pod kątem wykorzystania ich w Internecie;
  • sposoby zarządzania treścią na stronie, doboru multimediów oraz jak moderować dyskusje w komentarzach i na forum;
  • tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online;
  • niezbędne elementy prawa autorskiego;
  • sposoby rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści;
  • darmowe narzędzia dostępne online niezbędne do pierwszych prób dziennikarskich.

KOMPETENCJE MEDIALNE

Poznasz i nauczysz się:

• skutecznej umiejętności dokonywania selekcji nadmiarowych informacji, dochodzących do nas z różnych mediów
  • pojęć Bańki informacyjnej i Netykiety;
  • różnych narzędzi do zdobywania informacji;
  • jak rozpoznać nieprawdziwe informacje i manipulacje;
  • jak zadbać o swoje stanowisko pracy.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: sekretariat@biblioteka.jelenia-gora.pl

Bardziej szczegółowych informacji udzielą :

• Joanna Broniarczyk (odpowiedzialna za Dziennikarstwo online):
    joanna.broniarczyk@biblioteka.jelenia-gora.pl
  • Jan Lercher (odpowiedzialny za Kompetencje medialne):
    jan.lercher@biblioteka.jelenia-gora.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl

#siecnakulture #siećnakulturę #polskacyfrowa #fwzr

wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>