Home > Wydarzenia > Żeby być… Jeszcze… „Wieczór” autorski…
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Żeby być… Jeszcze… „Wieczór” autorski Janusza Jachnickiego

opublikowano: 19 listopada 2021, przez: jl

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie z Januszem Jachnickim, autorem tomików wierszy „Żeby być…Jeszcze…”. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.


Janusz Jachnicki, urodził się w 1947 r. w Wałbrzychu. Dzieciństwo i młodość spędził w Jeleniej Górze.
W latach 1971-2003 mieszkał w Trójmieście. Ukończył Uniwersytet Szczeciński.

Od 1979 r. współpracował z opozycją demokratyczną. W czasie pierwszej i drugiej Solidarności był działaczem na szczeblu krajowym. Internowany w 1982 r. w Czerwonym Borze.

Po przejściu na emeryturę powrócił w rodzinne strony. Jest przewodnikiem górskim i trójmiejskim, instruktorem żeglarstwa i nordic walking. Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie był jednym z założycieli kabaretu Bella Mafia, który prowadził przez 3 lata jako reżyser, scenograf i aktor, przygotowując w tym czasie 6 programów.

Obecnie, stara się robić tylko to co lubi, zajmuje się przewodnictwem, żeglarstwem, witrażami, tangiem argentyńskim i poezją. W 2016 r. zadebiutował tomikiem „Żeby być…” W 2021 r. ukazał się jego drugi tomik zatytułowany „Jeszcze…”.

2 grudnia 2021 r.
godz. 17:00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27, III p.
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>