Home > Wydarzenia > Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem
Facebook
Instagram
Tiktok

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

opublikowano: 26 sierpnia 2021, przez: jl

Co by było, gdyby czasy przedwojenne skrywały o wiele więcej tajemnic kryminalnych?

Kamienna Góra, Lubawka, Krzeszów, Kowary, Pisarzowice, Chełmsko Śląskie… Między innymi  w  te miejsca zabierze nas Krzysztof Koziołek na swoim najbliższym spotkaniu autorskim, 14 września w Książnicy Karkonoskiej. Jest to poczytny  pisarz oraz dziennikarz,  autor  kilkunastu powieści kryminalnych retro, których akcja rozgrywa się głównie na Dolnym Śląsku. Jego nowa książka pt. „Imię Pani. Misja” porwie czytelników na przedwojenne tereny Landeshut (Kamienna Góra) i Liebau in Schlesien (Lubawka) i wciągnie od pierwszej do ostatniej strony.

Zainteresowani?

Serdecznie zapraszamy!


Krzysztof Koziołek

Zielonogórzanin, obecnie mieszka w Nowej Soli. Absolwent politologii, pisarz i dziennikarz . Pasjonat górskich wędrówek.

Debiutował w 2007 r. sensacyjną powieścią „Droga bez powrotu”. Dwa lata później ukazała się jego powieść kryminalna „Święta tajemnica” i właśnie kryminały retro staną się znakiem rozpoznawczym autora.

W 2010 r. Krzysztof Koziołek został zgłoszony do Paszportu Polityki (powieść sensacyjno-przygodowa „Miecz zdrady”). W 2011 r.  otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego pisarza, a w 2019 r. za kryminał retro „Nad Śnieżnymi Kotłami” otrzymał nagrodę „Książka Górska Roku” w kategorii „Górska fikcja literacka i poezja”. Autor ma na koncie kilkanaście wydanych powieści, kolejne są w przygotowaniu. Już możemy śledzić losy komisarza kryminalnego Gustawa Dewarta w powieści „Imię Pani. Misja”, a jesienią br. kolejna część powieści kryminalnej „Imię Pani. Cisza”.


W sierpniu ukazał się nowy thriller górski „Biały pył. Piekło na K2”, o której porozmawiamy na spotkaniu.

Co naprawdę stało się na stoku K2? Czy ktoś poza morderczą górą przyłożył rękę do tragedii?
„Biały pył” to górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością, a Krzysztof Koziołek odświeża najlepsze tradycje powieści przygodowej.

14 września 2021 r.
godz. 17:00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, ul. Bankowa 27, III p.
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>