Home > Wydarzenia > Śmierć na zamku Eichenwald
Nasz profil na instagramie
1 tys.

Śmierć na zamku Eichenwald

opublikowano: 11 czerwca 2021, przez: jl

Wydawnictwo-Poligrafia AD REM oraz JCIiER „Książnica Karkonoska” przy wsparciu medialnym Nowin Jeleniogórskich zapraszają na spotkanie autorskie z Arturem Zygmuntowiczem, autorem książki „Śmierć na zamku Eichenwald”. Smaczkiem spotkania będzie prelekcja o historii powieści kryminalnej jako gatunku literackiego.


Artur Zygmuntowicz – rocznik 1972, zadebiutował w roku 2016 książką poświęconą Polsce Wschodniej „Ziemia o ludzkiej twarzy”. Rok później ukazały się jego „Piłeczki w palcach żonglerów” – książka ukazująca kulisy funkcjonowania korporacji farmaceutycznych w Polsce. „Białoruś imperium kontrastów” jego trzecia publikacja wyróżniona została nagrodą im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego.


Śmierć na zamku Eichenwald to kryminał, którego akcja rozgrywa się w niewielkim zamku we wsi Dąbrowa w Kotlinie Jeleniogórskiej. Konserwator zabytków, Mateusz Nowak w świeżo wyremontowanym zamku, tuż przed uroczystym otwarciem obiektu znajduje w swoim gabinecie zwłoki Sylwii Gądeckiej, współpracującej z nim wykładowczyni historii sztuki, a przy okazji córki prominentnego przedsiębiorcy i polityka. Czy borykającemu się z problemami osobistymi komisarzowi Jakubowi Brodzkiemu uda się rozwikłać zagadkę morderstwa?

22 czerwca 2021 r.
godz. 17:00
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej, III p., ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Wydarzenia <<   >>