Home > Wydarzenia > Przypomnienie o konkursie: Jelenia Góra i ziemia jeleniogórska we wspomnieniach mieszkańców

opublikowano: 29 marca 2021, przez: jl

Przypominamy o naszym konkursie literackim.
Jeszcze do końca kwietnia 2021 r. czekamy na Wasze prace.

Poniżej prezentujemy fragmenty wspomnień w formacie audio z poprzednich edycji konkursu.
Wspomnienia czyta Krzysztof Rogacewicz.

Jan Hanc. Wspomnienia – raj, z którego nie można nas wypędzić (fragment)

*

Jan Owczarek. Tramwaje, tramwaje (fragment)

*

Barbara Pawłowicz. Rodzinny wielokąt. Lutomiersk – Łódź – Warszawa – Berlin – Lwówek Śląski (fragment)

*

Kazimierz Wolf. Moje pierwsze lata w Jeleniej Górze – tak je zapamiętałem (fragment)

*

Iwona Zygmunt. Wojna i miłość (fragment)

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” zaprasza do udziału w 3 edycji konkursu literackiego na pamiętniki, dzienniki, wspomnienia.

Przed Państwem szansa wygrania atrakcyjnych nagród. Zachęcamy do spisania, utrwalenia faktów, emocji, które wiążą się z wydarzeniami historii najnowszej naszego miasta i regionu, a miały miejsce w najbliższym środowisku: w rodzinie, w życiu przyjaciół, sąsiadów, czy znajomych. Liczymy na to, że prace konkursowe przyczynią się do zachowania pamięci, wzbogacenia wiedzy o historii regionu, miasta.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia. Przewidujemy możliwość publikacji wspomnień w Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać:

• e-mail: czytelnia@biblioteka.jelenia-gora.pl
  • telefon: 75 75 259 31